Nuncijs aicina Latvijas konsekrētās personas svinēt katru Ticības gada brīdi

Svētuma nedēļā, 29. oktobrī kustības „Pro Sanctitate” centrā pie Apustuliskajām Oblātēm notika Latvijas konsekrēto personu tikšanās, kas bija veltīta Ticības gadam. Tikšanos vadīja V.E. Apustuliskais nuncijs Baltijas valstīs mons. Luidži Bonaci.

Uzrunas sākumā mons. Luidži Bonaci informēja klātesošos, ka nākamā gada februārī Vatikānā tiks apstiprināti Latvijas konsekrēto personu Konferences statūti.

Turpinot uzrunu, Apustuliskais nuncijs skaidroja, ko nozīmē svinēt Ticības gadu. Viņš teica, ka ir svarīgi ne tikai svinīgi atzīmēt Ticības gada uzsākšanu vai arī noorganizēt kādu pasākumu Ticības gada laikā vai tā beigās, bet gan svinēt to katru brīdi. Šajā gadā esam aicināti kļūt uzmanīgāki pret Dieva žēlastībām, kuras Viņš mums vienmēr dod. Ticības gads nozīmē arvien dziļāk apzināties, ka ticība ir Dieva dāvana un ka mēs esam aicināti par to liecināt, un palīdzēt visiem mūsu brāļiem un māsām atvērt savu sirdi šīs dāvanas saņemšanai no Dieva.

Nuncijs aicināja katru konsekrēto personu dalīties tajā, ko viņa dara un kādā veidā izdzīvo šo Ticības gadu. Viņš mudināja aktivizēt pastorālo darbu aicinājumu veicināšanai, kā arī rosināja pārdomāt, kā šo darbu veikt kopīgi, lai Latvijā būtu aizvien vairāk Dievam veltījušos personu. Apustuliskais nuncijs atgādināja sv. Terēzes no Avilas teikto: „pasaule nekad nevar palikt bez konsekrētajām personām”.

Bīskaps Boļeslavs Sloskāns ir Ticības Gads liecinieks Latvijā. Esam aicināti lūgties caur viņa aizbildniecību.

Pēc tikšanās „Pro Sanctitate” centrā konsekrētās personas kopā ar Apustulisko nunciju apmeklēja Ticības gadam un bīskapam Sloskānam veltītu izstādi Rīgas Sv. Jēkaba katedrālē. Sekoja kopīga adorācija, kuras laikā izskanēja lūgšanas par visu Dievam veltījušos personu svētumu.

Latvijas konsekrētās personas

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti