Konferences par ticības nozīmi 21. gadsimtā pirmo dienu varēs skatīties tiešraidē internetā

14. martā sāksies starptautiskā zinātniskā konference “Ticība 21. gadsimtā: jaunā antropoloģija trešajam gadu tūkstotim”. Konference ir veltīta Ticības gadam un to rīko Rīgas Augstākais reliģijas zinātņu institūts (RARZI) un Rīgas Teoloģijas institūts (RTI) sadarbībā ar Rīgas arhidiecēzi. Konferences pirmo dienu varēs skatīties tiešraidē no Rīgas Domes mājas lapā www.riga.lv/LV/Channels/Riga_Municipality/Online_sarunas/default.htm.

Konferenci ievadīs Rīgas arhibīskapa-metropolīta Zbigņeva Stankeviča svinēta Svētā Mise Rīgas Sv. Jēkaba katedrālē pl. 9.

Konferences pirmā diena norisināsies Rīgas Domes konferenču zālē (Rātslaukums 1). Tajā ar priekšlasījumiem uzstāsties Lugano Teoloģijas fakultātes profesors, priesteris Andris Marija Jerumanis par tēmu “Kristietības izdzīvošanas iespējas mūsdienu sekularizētajā pasaulē”, Centrālās Itālijas Teoloģijas fakultātes profesors, priesteris Alesandro Klemencia par tēmu “Ticība un Trīsvienība”. Pirmo plenārsēdi noslēgs Jāņa Pāvila II Pontifikālās universitātes (Krakova) profesora Dariušs Oko priekšlasījums par tēmu “Cilvēka izpratne un ģimene”. Savā uzrunā viņš analizēs, kā mūsdienu dekristianizētajā civilizācijā ateistiskās ideoloģijas iznīcina vīrieša spēju dibināt ģimeni, tā patiesībā nodarot ļaunumu sievietei. Priesteris analizēs arī Eiropas kultūrā nereti vērojamās vīriešu deģenerācijas iezīmes, parādot, ka vīriešu nespēja uzņemties atbildību veidot ģimeni ir milzīga viņu vaina, kas ir rezultāts tam, ka viņu sirdis nav gandarījušas un atgriezušās. Profesors uzsver, ka tur, kur dominē kristīgā kultūra, arī sievietei tiek piedāvātas veselīgas emancipācijas iespējas, labvēlīgs tiesiskais statuss.
Pirmās dienas otrajā plenārsēdē ar priekšlasījumiem uzstāsies RTI profesors priesteris Pauls Kļaviņš par tēmu “Ticība un Kristus”, RARZI profesore Baiba Brūdere par tēmu “Ticības nakts: Sv. Terēze no Bērna Jēzus un godināmais Boļeslavs Sloskāns”, Sv. Jāzepa Teoloģijas institūta (Viļņa) profesors priesteris Kestutis Dailide par tēmu “Jēzus Kristus soterioloģiskā aktivitāte”. Konferences pirmā diena noslēgsies ar paneļdiskusiju, kuru vadīs prof. Andris Marija Jerumanis.
Konference notiks latviešu valodā un ir bez maksas. Konferences otrā diena, 15. martā, norisināsies Rīgas Teoloģijas institūtā, Katoļu ielā 16, bet trešā diena, 16. martā, RARZI telpās Mazā Pils ielā 2. Ar pilnu konferences programmu var iepazīties šeit.
LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti