Ar lūgšanām un svecīšu iedegšanu pieminēs Ukrainā bojāgājušos

Pieminot Ukrainas galvaspilsētā Kijevā notiekošajos nemieros bojāgājušos cilvēkus, šodien no plkst. 17 Latvijas Ukraiņu kongress aicina ierasties pie Ukrainas vēstniecības Rīgā, Kalpaka bulvārī 3. Tur būs iespēja iedegt svecītes Ukrainā mirušo cilvēku piemiņai.

Katoļu vidē vairāki cilvēki aicina veltīt laiku lūgšanai tieši Ukrainas nodomā. Tā šo piektdien, 21. februārī, ir aicinājums gavēni īpaši veltīt Ukrainas nodomā un lūgt Rožukroni par mieru šai valstī.

Spontāna ideja lūgties par Ukrainu, tās iedzīvotājiem un bojāgājušajiem radusies arī tikšanās “Kalnā” pārstāvjiem. Kā pastāstīja Rihards Miķelsons, “Kalnā” pārstāvis, ikviens, kurš vēlas pavadīt laiku kopīgā lūgšanā par Ukrainu, piektdien, 21. februārī, plkst. 21 aicināts ierasties Vienotības mājā, Rīgā, Upīša pasāžā, Marijas ielā 16-119 (ja ēkas ārdurvis ir ciet, jāzvana Rihardam pa tālruni 29822873). Ņemot vērā to, ka Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas draudzē kalpo divas misionāres, kas pērn vairākus mēnešus pavadīja misionāru skolā Ukrainā, viņas vadīs lūgšanu vakaru. Pastāv cerība vakara gaitā sazvanīt priesteri Ukrainā, kurš pastāstīs par notikumiem un to, kā ticīgie izdzīvo šo laiku.

Priesteris Mihails Volohovs par mieru Ukrainā aicina lūgties “uz ceļiem ar gandares pilnu lūgšanu”, piedāvājot septiņus gandarīšanas psalmus ar litānijām: http://medievalist.net/hourstxt/penpss.htm Latviski šie teksti atrodami vecajā – Piebalga – lūgšanu grāmatiņā.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti