Iznācis pirmais grupas „Semināristi” albums

Ceturtdien, 5. jūnijā, Rīgas Garīgā semināra grupa “Semināristi” prezentēja savu pirmo izdoto mūzikas albumu “Lūk”, kurā iekļauti sešpadsmit pašu semināristu sacerēti originālskaņdarbi. Svinot diska iznākšanu, grupas dalībnieki vēlējās pateikties visiem, kas palīdzēja diska tapšanā, tiem, kas rūpējas par semināristu ikdienu, atbalstītājiem, kā arī bijušajiem grupas dalībniekiem, kuri tagad jau ir priesteri un kalpo draudzēs, vai arī darbojās grupā, bet vēlāk saprata, ka priesterība nav viņu aicinājums.
Grupa radās aptuveni pirms diviem gadiem. Kā pastāstīja priesteris Ingmārs Zvirgzdiņš, bijušais grupas dalībnieks, ideja par grupas tapšanu bija jau sen, jo daudzi semināristi spēlēja kādu instrumentu, dziedāja, bet nebija neviena, kas uzņemtos iniciatīvu. Tomēr ir cilvēks, „kurš šo lietu paņēma savās rokās un līdz šodienai nelaiž vaļā”. Tas bija seminārists Pēteris Skudra, šodien jau diakons un gandrīz priesteris, kurš, lai gan pats ansamblī nedzied un nespēlē, visu laiku rūpējās par ansambli un palīdzēja pārvarēt krīzes.
Daloties savās atmiņās, diakons Pēteris Skudra stāstīja, ka, ienākot seminārā, redzēja, ka atsevišķi puiši nodarbojas ar mūziku: „Edijs [Silevičs] savā istabā klusu taisīja mūziku, kad atnāca Māris [Veliks], arī viņš savas ģitāras spēlēja. (..)Mēģinājām kaut kā savākties, bet nesanāca. Tad sākām lūgties šai nodomā, ja Dievs grib, lai projekts izveidojas vai arī lai nomierināmies. Decembrī tradicionālās pirmssvētku maltītes laikā, kas notiek kopā visiem semināra darbiniekiem un studentiem, daži semināristi bija sagatavojuši skaistus muzikālus priekšnesumus. Sapratām, ka stunda situsi, un pēc brīvdienām 2012. gada janvārī savācāmies, un grupa tika dibināta.” Nebija skaidrs, ko īsti dziedāt, bet tad seminārists Māris atklāja, ka ir sacerējis Svēto Misi. Tā tika prezentēta Rīgas Svētā Jēkaba katedrālē tā paša gada aprīlī. Panākumi bija diezgan labi, tas motivēja puišus turpināt.
Grupai vēl nebija labu instrumentu. Toreizējais semināra inspektors, tagad Liepājas bīskaps Viktors Stulpins, kurš atbalstījis puišu iniciatīvu, esot sarūpējis vecus instrumentus un aparatūru. Ar to semināristi uzstājās katedrālē. „Mums bija saplīsis bass un bungas ar statīviem no vecām lampām,” atminas P. Skudra. Tikai pēc tam tika uzrakstīts projekts Vācijas katoļu organizācijai „Bonifatiuswerk”, kura finansiāli atbalstīja instrumentu un jaunas aparatūras iegādi.
Pēteris Skudra arī pastāstīja, ka grupas pastāvēšanas laikā izdevies atklāt daudzus talantus – vairāki ir iemācījušies spēlēt kādu mūzikas instrumentu, kāds ir atklājis talantu sacerēt mūziku utml. Pērn radās doma ierakstīt albumu. Sākumā tās bija 10 dziesmas, bet, rakstot disku, radās vēl sešas dziesmas, kas arī iekļautas diskā. Dziesmu mūzikas un dažu tekstu autori ir semināristi. Pārējiem skaņdarbiem izmantoti liturģiskie, Svēto Rakstu teksti, kā arī mātes Terēzes, Andreja Eglīša un Leonīda Breikša dzeja. „Ir tapis stundu garš materiāls, ar kuru vēlamies dalīties, kā mums to Kāds māca,” sacīja Pēteris Skudra. Viņš norādīja, ka disks ir dāvana Rīgas Garīgajam semināram – iegādājoties to, ikviens atbalstīs semināra uzturēšanu.
Semināristus sveica Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs, kurš uzsvēra, ka semināristiem nav jājūtas kā zvaigznēm, jo ansambļa uzdevums ir ticības liecība, Evaņģēlija un Dieva Valstības vēsts nešana. Arī citi sveicēji vēlēja drosmi un prieku darboties tālāk.
Diska prezentācijas pasākumā grupa pateicās vairākiem priesteriem un draudzēm, grupai „Ex animo”, „Mieram tuvu”, kas nodarbosies ar diska izplatīšanu veikalos un draudžu grāmatu galdos, mūziķiem Tarasam Kuzmenko un Ārijam Ādamsonam, skaņu inženieriem un ierakstu studijām, Dainai Kusiņai un Ditai Miskai par vāka dizainu, Vācijas katoļu organizācijai „Bonifatiuswerk” un citiem.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti