Kristīgā jaunatne

Pasaules Jauniešu dienu sagatavošanās pasākumu koordinatora bīskapa Damiana Muskus iedvesmojošie vārdi Eiropas un ASV bīskapiem.

Sekularizētajai Eiropai ir nepieciešama atdzimšana, un kristīgie jaunieši var kļūt par tās cerības un atmodas vēstnešiem. Tukšo baznīcu un remdeno kristiešu Eiropai ir vajadzīga žēlsirdība. Egoismā un savā komfortā un stabilitātē noslēgtajai Eiropai ir vajadzīga žēlsirdība. Eiropai, kura zaudē savu identitāti un ideālus, neizbēgami slīkstot tukšumā, vajadzīga žēlsirdība. Eiropai, kura aizmirst savu Dievu un ir kurla pret Labo Vēsti, Eiropa, kas ir bagāta un pārtikusi, kas aizsedz savas ausis, lai nedzirdētu apspiesto un atstumto raudas, ir vajadzīga žēlsirdība. Vienaldzīgajai Eiropai ir vajadzīga Dieva žēlsirdība, jo žēlsirdība ir vienaldzības pretstats.

Cilvēks, kurš ir piedzīvojis žēlsirdību, pasīvi neskatīsies uz brāļiem, kuriem ir vajadzīga palīdzība, un neļaus viņiem justies pamestiem nelaimē. Cilvēks, kurš ir žēlsirdīgs, drošsirdīgi stāsies pretī postam, ļaunumam un netaisnībai, tāpēc žēlsirdībai ir jākļūst par Eiropas pamatu.

Jaunieši, kuri ieradīsies Krakovā no visas pasaules, ir šī laika bērni. Viņi ir uzauguši vidē, kurā dominē dažādība un biežas pārmaiņas. Vidē, kurā vērtības degradējas. Jaunieši jūtas apmulsuši un viņiem nav ne jausmas, uz kāda pamata būvēt savu nākotni. Jauniešiem būs iespēja šo pamatu atrast šeit, Krakovā, tiekoties ar Jēzu, kurš vēlas, lai viņi atrastu savu laimi.

Dieva žēlsirdība padara cilvēku spējīgu mīlēt un būt atvērtam saņemt mīlestību, pārvarēt sāpīgas šķelšanās un saspīlētus konfliktus. Es ticu, ka jaunieši, piedzīvojot personīgu tikšanos ar žēlsirdīgo Kungu, tiks stiprināti un atgriezīsies savās mītnes zemēs, sludinot žēlsirdību savās kopienās. Tikai žēlsirdības cilvēki var nest mieru ģimenē, sabiedrībā, savā valstī un nāciju starpā. Tikai žēlsirdības cilvēki var drosmīgi stāties pretī mūsdienu izaicinājumiem: aizstāvēt vājāko un nest cerību cilvēkiem, kas ir bez iztikas avotiem un pajumtes, kas ir slimi un nabadzīgi. Tikai žēlsirdības cilvēki var būt atvērti pārmaiņu realitātei un padarīt jūtīgu tās sirdi. Tāpēc Pasaules Jauniešu dienu organizētāji vēlas iesaistīties misijā un vest jauniešus pie žēlsirdīgā Jēzus – lai jaunie cilvēki, kuriem slāpst pēc mīlestības, atrastu to tīro avotu, kas ir pats Dievs.

Baznīcai Polijā ir daudz dārgumu, ar kuriem tā vēlas dalīties. Tomēr mūsu vērtīgākā dāvana visas pasaules jauniešiem ir cerība, kas plūst no Krakovas Lagevnikiem. Mūsdienu pasaule ir egoisma, netaisnības un naida ievainota, bet jaunieši var tajā nest savu entuziasmu, sirds bagātību, savam vecumam dabisko jūtīgumu un ilgošanos pēc dzīves, kura ir piepildīta ar jēgu. Dzīves, kas tiek sniegta kā dāvana otram cilvēkam.  Vecās, nogurušās Eiropas cerība ir jaunatne, tāpēc caur jums Polijas Baznīcas vārdā es vēlos teikt jauniešiem: “Nebaidieties doties nezināmajā, lai satiktu mīlestību, kas atbrīvo, dod cerību un glābj no izmisuma un bezjēdzības.”

www.krakow2016.com

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti