Mūžībā aizgājusi rakstniece Astrīda Beināre

Šā gada 10. novembrī mūžībā aizgājusi rakstniece Astrīda Beināre, ziņo “Latvijas Avīze”. Rakstniece ir dzimusi 1937. gada 14. februārī un ilgus gadus strādājusi par vācu valodas skolotāju, bet paralēli rakstījusi arī stāstus un romānus.

Viņas pirmais stāsts “Laipa” tapa 1984. gadā. Savukārt 1992. gadā tika publicēts viens no viņas zināmākajiem darbiem – romāns “Rīgas Dievmātes klosteris” par 16. gadsimta Rīgas skaistāko sievieti mūķeni Annu Notkenu. Romāns pēc tam izdots atkārtoti ne tikai latviski, bet arī citās valodās. Pēc romāna publicēšanas ASV A. Beināre tika iekļauta Eiropas un pasaules rakstnieku enciklopēdijās.

Saņemot vēsti par A. Beināres došanos mūžībā, pateicību “Astrīdas kundzei par sirds siltumu un atsaucību” pauda Rīgas Svētās Ģimenes Māja. Paldies par grāmatu, “kurā stāstīts par cisterciešu klostermāsu Annu, kura dzīvoja viduslaikos Klostera ielā, kalpoja Svētās Marijas Magdalēnas baznīcā. Par skaisto grāmatas vāka ilustrācijas zīmējumu, ko saņēmām kā dāvinājumu Svētās Ģimenes Mājas muzejam. Lai mūžīgā gaisma viņai atspīd un mūžīgais miers viņai,” rakstīts institūcijas paziņojumā.

Atvadīšanās no rakstnieces notiks trešdien, 16. novembrī, plkst. 13 Siguldas vecajā kapličā.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti