Oktobrī RARZI aicina uz diskusiju par psiholoģijas un teoloģijas nozīmi dvēseles dziedināšanā

No 5. līdz 13. oktobrim Latvijā norisināsies Psiholoģijas dienas, kuru ietvaros pasākumu šogad piedāvās arī Rīgas Augstākais reliģijas zinātņu institūts (RARZI) sadarbībā ar Bīskapa Boļeslava Sloskāna garīgā un kultūrvēsturiskā mantojuma atjaunošanas un saglabāšanas fondu. Psiholoģijas dienas norisināsies jau sesto gadu, bet piecus gadus tās organizē Latvijas Psihologu biedrība sadarbībā ar citiem partneriem, lai informētu par aktualitātēm psiholoģijā, kā arī iedrošinātu iesaistīties diskusijās par aktuālām tēmām un jaunākajiem pētījumiem.

RARZI sadarbībā ar Bīskapa Boļeslava Sloskāna fondu trešdien, 10. oktobrī, no pl. 18 līdz 20 Rīgā, Katoļu ielā 6 rīkos atvērtu diskusiju par psiholoģijas un teoloģijas krustpunktiem, kuru centrā ir cilvēks – persona. Starpdisciplinārā ekspertu paneļdiskusija “Dvēseles dziedināšana: psiholoģijas un teoloģijas dialogs” ir paredzēta ne vien nozares profesionāļiem, bet arī ikvienam interesentam.

Tajā piedalīsies psiholoģijas un teoloģijas jomu profesionāļi un praktiķi: psihiatrs un mācītājs Uldis Jumejs, psihoterapeits un mācītājs Māris Ķirsons, teoloģe un garīgā līdzgaitniece māsa Sofija Ošmjanska, teologs un psihoterapeits Gatis Līdums, psiholoģe un psihoterapeite Inta Poudžiunas, psiholoģe un garīgā līdzgaitniece Inese Lietaviete, kā arī ārsts un kapelāns Juris Meijers. Diskusiju vadīs jezuītu tēvs Jānis Meļņikovs.  

Starpnozaru profesionāļi diskutēs par psiholoģijas un garīguma saskares punktiem, sniedzot atbalstu cilvēkiem krīzes situācijās, personības izaugsmē, dzīves filozofijas meklējumos, traumu pārstrādē, kā arī citos eksistenciālos jautājumos. Meklēsim atbildes, kur un vai pastāv psiholoģijas un teoloģijas kompetenču robežas un kā tās palīdz cilvēkam sava patiesā “es” meklējumos.

Lai piedalītos pasākumā, līdz 7. oktobrim ir jāpiesakās elektroniski: https://docs.google.com/forms/d/1i38MpgxDZM7NGefl3feSTG3ANCapwJfQKJm0nQpaS-8/edit vai zvanot uz tālruni: 29745440.

Psiholoģijas dienu ietvaros pasākumi un konsultācijas šogad notiks ne tikai Rīgā, bet arī Madonā, Daugavpilī, Jelgavā, Kuldīgā, Rēzeknē un Svētes pagastā. Šo dienu pilna programma ir pieejama mājaslapā: www.psihologijasdienas.lv.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti