Iznākusi priestera Pāvila Kamolas dzejas grāmata “Spogulis akā”

25. novembrī, Kristus Karaļa svētkos, atvēršanas svētkus piedzīvos Madonas draudzes prāvesta Pāvīla Kamolas dzejas grāmata “Spogulis akā”. Intervijā savas draudzes avīzē priesteris skaidro, ka tā ir viņa dāvana Latvijai 100. dzimšanas dienā.

Lai arī P. Kamola nāk no Polijas, grāmatā ir ietverti darbi latviešu valodā. Sākotnēji priesteris dzeju rakstījis poliski un pēc tam tulkojis, bet, kalpojot Madonā, arī darbi tapuši nu jau uzreiz latviešu valodā. Grāmatas ilustrēšanā ir izmantoti P. Kamolas zīmējumi. Viņš pats ir ilustrējis arī izdevuma vāku. Arī šo talantu P. Kamola atklājis, nu jau būdams priesteris, turklāt pirmais zīmējums tapis vienās klusuma dienās Aglonā.

Komentējot grāmatas nosaukumu, P. Kamola atzīst, ka aka norāda uz dziļumu, vēsumu, klusumu un avotu. Aka simbolizē mūsu sirdi. Turklāt akas ūdens ir arī spogulis. “Tas rāda uz debesīm vai cilvēku, kas tajā skatās,” skaidro priesteris. Viņš atgādina par Jēzus tikšanos ar samariešu sievieti pie akas, kur Jēzus palīdz šai sievietei rakt dziļu aku sevī. P. Kamola cer, ka arī viņa dzeja rosinās lasītājos pārdomas pašiem par sevi.

Grāmatas atvēršana notiks svētdien, 25. novembrī, pl. 13 Madonas katoļu draudzes mājā.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti