Ukrainā atvadās no nopelniem bagātā priestera

24. janvārī Ukrainā pēdējā gaitā izvadīts priesteris Ludviks Kamilevskis, kurš piederēja pie nelielās priesteru grupas, kuri Padomju Savienības laikā pieņēma priesterības svētības un strādāja totalitārā režīma apstākļos. Studijas beidzis Rīgas Garīgajā seminārā. Viņa īpašais nopelns bija baznīcu atgūšana un atvēršana Padomju Savienības norieta laikā un Ukrainas pirmajos neatkarības gados.

Priesteris Ludviks Ukrainas katoļu piemiņā palicis kā dedzīgs gans un pēckara laikā padomju varas slēgto baznīcu atjaunotājs.  Dzimis 1946. gadā poļu ģimenē, kura bija izsūtīta uz Kazahstānu, priesterības svētības saņēmis 1974. gadā pēc Rīgas Garīgā semināra, kur studēja semināristi no visas Padomju Savienības, beigšanas. Septiņpadsmit gadus strādāja Ļvovas katedrālē. 80to gadu beigās, kad Padomju Savienība kļuva nestabila, priesteris mobilizēja ticīgos un aicināja viņus atgūt slēgtās baznīcas.

Priesteris B. Pavelko, atceroties šos laikus, saka: “Priesteris Ludviks braukāja pa apkārtni un atvēra baznīcas. Viņš pulcināja cilvēkus un organizēja tikšanās kultūras namos. Viņa stāja un vienkāršie vārdi visiem deva atelpu un drosmi. Viņam bija labas attiecības ar cilvēkiem. Cilvēki viņam uzticējās, mīlēja un cienīja viņu”.

www.vaticannews.va/pl

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti