Marta pirmā piektdiena – Pasaules sieviešu lūgšanas diena

Marta sākumā, kad atzīmējam Starptautisko sieviešu dienu, pasaulē tiek īstenota arī vēl kāda mazāk zināma iniciatīva, kuru aizsāka sievietes. Marta pirmajā piektdienā, šogad 1. martā, tiks atzīmēta Pasaules sieviešu lūgšanas diena, šodien biežāk minēta arī kā Pasaules lūgšanas diena. Iniciatīva šodien notiek vairāk nekā 120 valstīs, un katru gadu tās programmu, tēmu, kā arī meditācijas tekstus gatavo kādas konkrētas valsts vai kultūras sievietes.

Šogad materiālu ir sagatavojušas sievietes no Slovēnijas, kā dienas tēmu izvēloties vārdus – Nāciet, viss ir sagatavots – un aicinot pārdomāt un meditēt Lūkas evaņģēlija tekstu (14, 15-24). Arī šodien Jēzus aicina visus pie galda, bet vēl ir brīvas vietas. Kas vēl nav atnācis pie šī galda no tavas kopienas – uz šīm pārdomām mudina slovēnietes.

Šī gada logo ir zīmējusi Rezka Arnuša. Neskatoties uz to, ka gadu gaitā viņa ir kļuvusi par vājredzīgu un dienas gaismā spēj saredzēt vien 5% no tā, ko redz cilvēki bez redzes problēmām, 65 gadus vecā sieviete jau 18 gadus glezno. Logo viņa ir apvienojusi gan savas tautas tradīcijas, gan Bībeles sižetu. Nākamgad Pasaules lūgšanu dienas programmu gatavos sievietes no Zimbabves.

Pasaules sieviešu lūgšanas diena ir ekumeniska tradīcija, kura aizsākās 19. gs. otrajā pusē ASV un Kanādā, bet Eiropā aktīvāk izplatījās pēc Otrā pasaules kara. Tās mērķis ir likt satikties dažādu rasu, tautu, kultūru un tradīciju sievietēm, apzinoties, ka neviens nedzīvo izolācijā, kā arī mudināt sievietes iesaistīties sociālajā un politikas dzīvē, apzinoties savus talantus un spējas un lietojot tos sabiedrības un tuvāko labā. Vairāku gadu gaitā sievietes ir īstenojušas arī dažādas atbalsta un palīdzības programmas atstumtajiem, kā arī lūgušās par misijas darbību.

Papildu informācija par iniciatīvu, kā arī materiāli angļu valodā pieejami oficiālajā iniciatīvas mājaslapā: https://worlddayofprayer.net/slovenia-2019.html.

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti