Pērn “Caritas Latvija” ziedojumos saņēma gandrīz 16 000 eiro

Aizvadītajā gadā organizācija “Caritas Latvija”, rīkojot vietēja un starptautiska mēroga ziedojumu akcijas, sadarbībā ar draudžu “Caritas” grupām, kā arī turpinot iesāktos un attīstot jaunus projektus, turpināja sniegt palīdzību grūtībās nonākušajiem Latvijā un citur pasaulē. Kā liecina organizācijas pārskats par darbību 2018. gadā, kopumā vietējās un kopā ar “Caritas Internationalis” rīkotajās ziedojumu akcijās tika saņemti 15 704 eiro.

Visvairāk cilvēki ziedoja Gavēņa kalendāra ietvaros, kas tika rīkots sadarbībā ar www.katolis.lv. Akcijas laikā tika atbalstīti septiņi palīdzības lūgumi, par saziedotajiem 1344 eiro iegādājoties nepieciešamās lietas. Tāpat Gavēņa laikā Rīgas Kristus Karaļa draudze “Caritas Latvija” darbības atbalstam “Caritas” žēlsirdības aploksnēs savāca 868,16 eiro. 3160 eiro tika saņemti “Simtgades svētceļojuma” atbalstam, bet sadarbībā ar Siguldas draudzes “Caritas” grupu Siguldas lūgšanu brokastīm tika saziedoti 660 eiro, kas tālāk tika izlietoti pasākuma” Pusdienas Siguldas senioriem 90+” organizēšanai. Pirms 1. septembra skolas akcijā  saziedotie 450 eiro nonāca 20 trūcīgu ģimeņu atbalstam, iegādājoties nepieciešamās skolas lietas un apģērbu. 1640,71 eiro tika ziedots Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas kapelas altāra izveidei. “Kalēju biedrība” ziedoja 880,88 eiro Rīgas pašvaldības Bērnu un jauniešu centra bērnu un pedagogu dalībai pāvesta Franciska Svētajā Misē Aglonā, bet Madrides skola “El Prado” ziedoja 700 eiro Krāslavas “Caritas” zupas virtuvei. Vēl 270 eiro ziedojumos tika savākti Indonēzijas zemestrīcēs cietušajiem.

Gaidot Latvijā ierodamies pāvestu Francisku, notika akcija “Uzadi zeķes pāvestam”, kuras laikā “Caritas Latvija” rīcībā nonāca 127 zeķu un 15 cimdu pāri. Tie tālāk tika nogādāti Austrumukrainā, Harkovas diecēzē, kurā vietējā “Caritas” sniedz atbalstu aptuveni 2000 militārajā konfliktā ar Krieviju cietušajiem. Tāpat notika ziedojumu akcija “Labdarības busiņš”, kurtas laikā vietējo rīdzinieku saziedotos apģērbus, apavus un sadzīves priekšmetus “Caritas Latvija” nogādāja patvērumu meklētāju centrā “Mucenieki” un Rīgas Svētā Alberta draudzes “Caritas”, kas rūpējas par trūcīgo cilvēku atbalstu.

Aizvadītajā gadā Latvijas katoļu draudzēs darbojās 17 “Caritas” grupas, kurās ir ap 160 brīvprātīgo. Pateicoties šīm grupām, 2018. gadā dažāda veida materiālu un cita veida palīdzību saņēma aptuveni 2500 cilvēku: daudzbērnu ģimenes, vientuļie pensionāri, bērni, cilvēki ar invaliditāti, atkarīgie, ieslodzītie, bez noteiktas dzīves vietas esošie.

Lai informētu par organizācijas darbību un brīvprātīgā darba iespējām draudzēs, 2018. gada novembrī “Caritas Latvija” izdeva pirmo organizācijas rokasgrāmatu “Caritas. Identitāte, Misija. Garīgums”.  Savukārt, lai apmācītu  brīvprātīgos, 2018. gada pirmajā pusgadā sadarbībā ar biedrību “Go Beyond” tika īstenots projekts “Caritas grupu koordinatoru un biroja komandas mentorings”, kura ietvaros tika sniegts mentora atbalsts Rīgas Vissvētākās Trīsvienības, Siguldas un Rīgas Svētā Jēkaba katedrāles draudžu “Caritas” grupām un “Caritas Latvija” birojam. No oktobra līdz decembrim notika brīvprātīgo apmācības bērnu ar invaliditāti aprūpei mājās. Šis projekts tika realizēts ar Rīgas domes Labklājības departamenta atbalstu 1500 eiro apmērā. Tāpat notika dažādi semināri un izglītojoši pasākumi.

Savukārt šajā gadā “Caritas Latvija” plāno turpināt iesāktos darbus, kā arī īstenot jaunus projektus, piemēram, sociālos pakalpojumus bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un uzklausīšanas centru Rīgā cilvēkiem krīzes situācijās. 

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti