Pedro Lopess Kintana turpmāk apustuliskā nuncija pienākumus pildīs Austrijā

Šo pirmdien, 4. martā, pāvests Francisks līdzšinējo apustulisko nunciju Baltijas valstīs arhibīskapu Pedro Lopesu Kintanu nominēja par apustulisko nunciju Austrijā. P. Lopess Kintana nuncija pienākumus Latvijā, Lietuvā un Igaunijā pildīja piecus gadus – 2014. gada 8. martā Francisks viņu nominēja šajā amatā Baltijas valstīs.

P. Lopess Kintana dzimis 1953. gada 27. jūlijā Barbastro, Spānijā. 1980. gadā viņš kļuva par priesteri un kalpoja Santiago de Kompostela arhidiecēzē Spānijā. Pēc tam viņš devās uz Itāliju, kur 1984. gadā beidza kanonisko tiesību studijas un tā paša gada 1. februārī sāka kalpojumu Svētā Krēsla diplomātiskajā korpusā. Viņš darbojās apustuliskajās nunciatūrās Madagaskarā, Filipīnās, Indijā un arī Vatikāna Valsts sekretariāta Vispārējo lietu nodaļā.

1998. gada 7. februārī Lopess Kintana tika nominēts par Vatikāna Valsts sekretariāta Vispārējo lietu nodaļas padomnieku. 2002. gada 12. decembrī Svētais tēvs Jānis Pāvils II viņu nominēja par Agropoles titulāro arhibīskapu un apustulisko nunciju. Apustuliskā nuncija pienākumus pirms došanās uz Baltijas valstīm viņš ir pildījis arī Indijā, Nepālā un Kanādā.

Pirms P. Lopesa Kintanas – no 2009. gada marta līdz 2014. gada sākumam apustuliskais nuncijs Baltijas valstīs bija arhibīskaps Luidži Bonaci. Pagaidām nav zināms, kas būs jaunais apustuliskais nuncijs Baltijas valstīs.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti