Stirnienē turpmāk būs Boļeslava Sloskāna iela

31. augustā Stirnienē tika svinēta Stirnienes pagasta Tiltagalā dzimušā godināmā bīskapa Boļeslava Sloskāna 126. dzimšanas diena, kā arī svētku ietvaros viņa vārdā tika pārdēvēta iela.

Svētki sākās tautas namā ar muzikālām un radošām darbnīcām bērniem. Sekoja slavēšana Stirnienes katoļu baznīcā, kā arī Svētā Mise, ko celebrēja četri priesteri – Viktors Petrovskis, Česlavs Mikšto, Rolands Abrickis un Arturs Mozga. Misi kuplināja Stirnienes garīgās mūzikas koris „Reversium” un Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas draudzes koris. Mūziķi izpildīja komponista Riharda Dubras kompozīcijas, tostarp “Mesu godināmā bīskapa Sloskāna godam”.

Pēc dievkalpojuma pie dievnama tika iesvētīta Boļeslava Sloskāna iela. Varakļānu novada domes priekšsēdētājs Māris Justs uzsvēra, ka “Boļeslavs Sloskāns ir cilvēks, kurš Stirnienes un Varakļānu novada vārdu iznesis visā pasaulē”. Savukārt Latvijas Republikas vēstniece pie Svētā Krēsla Veronika Erte bija atsūtījusi apsveikuma vēstuli, kurā pauda prieku par lēmumu bīskapa vārdā pārdēvēt ielu: “Tā ir skaista dāvana visiem, kam godināmā bīskapa Boļeslava Sloskāna garīgais mantojums ir svarīgs, dod spēku, palīdz un stiprina.”

Boļeslavs Sloskāns ir 20. gadsimta padomju terora moceklis, kurš dzimis 1893. gada 31. augustā Stirnienes pagasta Tiltagala sādžā. Viņš atdeva dzīvi par Baznīcu, par brāļiem un kā Latvijas, Eiropas un pasaules cilvēks ikvienam palīdz apzināties Latvijas reliģiskās un kulturālās saknes. Apbrīnojama bija Boļeslava Sloskāna izturība un gara spēks, ko nesalauza ne padomju cietumi, ne Sibīrija. Atmiņu liecinieki stāsta, ka bīskapa klātbūtne izstaroja mirdzumu, bija nomierinoša, pazemīga, sirsnīga un labvēlīga.

2000. gada 14. aprīlī Vatikāns piekrita bīskapa Sloskāna beatifikācijas procesa sākšanai Beļģijā. Savāktie materiāli tika nosūtīti uz Romu, kur īpaša komisija deviņu teologu sastāvā tos izpētīja un 2004. gada 8. novembrī vienbalsīgi nobalsoja par latviešu bīskapa izcilo dzīvi un darbiem. 2004. gada 14. decembrī šo balsojumu apstiprināja pilnvarota 24 kardinālu komisija.

LRKB IC; Foto: Laura Slūka

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti