Arhibīskaps: Latvijas svētība ir katra izlūgta dzīvība

Aizvadītajā nedēļā Skonto hallē notika Tautas lūgšanu sapulce “Dievs svētī Latviju!”, kurā piedalījās dažādu kristīgo konfesiju vadītāji, garīdznieki un laji. Pasākumā piedalījās un klātesošos uzrunāja arī Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs, kurš īpašā veidā aicināja rūpēties par dzīvību.

Arhibīskaps sacīja, ka mūsu valstij ir nepieciešama svētība, un skaidroja, kā, viņaprāt, šo svētību Latvijā varam gūt. Z. Stankevičs atgādināja, ka Latvijā ik gadu notiek vairāki tūkstoši abortu. Laikā no 2010. gada līdz aizvadītajam gadam to skaits ir mazinājies, tomēr joprojām tas ir liels, attiecīgi vairāk nekā 7400 un 3600 aborti gadā. Tomēr arī šis samazinājums liecina, ka dažādu konfesiju kristieši ir “nostājušies skaidrā pozīcijā un katrs savu iespēju robežās dara iespējamo, lai sabiedrību izglītotu”.

Bīskaps arī vērsa sanākušo uzmanību uz to, ka laikā no 25. septembra līdz 3. novembrim Rīgā pie Saeimas ēkas notiek lūgšanu un izglītojoša akcija “40 dienas par dzīvību”. “Cilvēki ar plakātiem slavē Dievu un lūdzas, uzrunā garāmgājējus,” lai norādītu uz ikvienas dzīvības vērtību. Par abortiem nav atbildīgas vien mates, bet arī tēvi, citi ģimenes locekļi, sabiedrība, kas izdara savu spiedienu, tāpēc visi esam līdzatbildīgi.

“Ja vēlamies, lai pār Latviju būtu svētība, dārgie ticības brāļi un māsas, turpināsim darīt visu iespējamo, lai šis [abortu] skaits tuvotos nullei. Darīsim to ar mīlestību, smalkjūtību, bez agresijas,” aicināja Z. Stankevičs. Mēs paši nevaram citus pārliecināt, to var darīt tikai Svētais Gars, tāpēc “svarīgi, ka lūdzamies kopā, Jēzus vārdā un vienprātīgi, jo Viņš ir apsolījis – ko vienprātīgi lūgsiet, to debesu Tēvs jums dos.”

Arhibīskaps pats 16. oktobrī apmeklēja akcijas dalībniekus, kas pie Saeimas slavēja Dievu un lūdzās, kā arī aicina ikvienu lūgties par šo akciju vai arī iespēju robežās to atbalstīt, pašiem piedaloties.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti