Gavēņa kalendārs šogad ar Svētajiem Rakstiem un pāvesta tekstiem

26. februārī, Pelnu trešdienā, Baznīcā sāksies Lielais gavēnis, kas turpināsies līdz Lieldienām, kuras šogad svinēsim 12. aprīlī. Jau tradicionāli gavēņa laikā, kad 40 dienas kristieši tiek mudināti pavadīt lūgšanā, izmeklējot sirdsapziņu, gandarot un veicot labus darbus, lai tādā veidā sagatavotos Kristus augšāmcelšanās svētkiem, katolis.lv sadarbībā ar Radio Marija Latvija piedāvās Gavēņa kalendāru.

Gavēņa kalendārā šogad galvenais uzsvars būs uz Svēto Rakstu tekstiem, īpašu uzmanību pievēršot kādai nelielai frāzei vai atslēgas vārdam, kuru papildinās fragmenti no pāvesta Franciska dokumentiem „Evaņģēlija prieks“, „Amoris Laetitia“, „Christus vivit!“. Tāpat katru dienu būs iespēja audio formātā ieklausīties kāda priestera vai mācītāja pārdomās un uzdot sev viņu piedāvātos jautājumus. Būs arī dažas idejas, kā praktiski īstenot žēlsirdības darbus savā ikdienā. Žēlsirdības darbu idejas piedāvās „Caritas Latvija“. Kalendāra grafisko noformējumu veidot palīdzēs Laura Anspoka.

Gavēņa kalendāram varēs sekot līdzi mājaslapā katolis.lv un Radio Marija Latvija interneta vietnē, kā arī abu mediju sociālo tīklu kontos. Lai Gavēņa kalendāra ikdienas pārdomas varētu ik rītu saņemt elektroniski, jāpiesakās vietnē: http://mlgn.to/6i9o.

Gavēņa laiku sāksim arī ar pāvesta Franciska vēstījumu šī gada Lielajam gavēnim, kurš tiks publiskots Pelnu trešdienā un kuru latviešu valodā varēs atrast vietnes katolis.lv sadaļā „Rubrikas“. Pāvests katru gadu aicina savas sirdis gatavot Lieldienu noslēpumam, pārdomājot un arī mainot savu rīcību un attieksmes ikdienas dzīvē.

LRKB IC; Foto: Flickr.com

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti