“Emausas līnijas” pirmajā darba nedēļā zvanītāju daudz

Aizvadītajā nedēļā, 24. martā, Latvijā sāka darboties uzklausīšanas un garīgā atbalsta tālrunis “Emausas līnija”, kura darbību nodrošina un koordinē Latvijas Konsekrēto konference. Zvanītājus uzklausa un atbalsta 18 klostermāsas un klosterbrāļi no astoņām Latvijā pārstāvētajām kongregācijām, kas maiņās dežurē, uzklausot zvanītāju rūpju stāstus vajadzības, atbildot uz jautājumiem, kopā lūdzoties.

Kā pastāstīja Konsekrēto konferences pārstāve māsa Emanuēla SJE, neskatoties uz to, ka tālrunis darbojas tikai nedaudz vairāk nekā nedēļu, zvanu ir daudz. Patlaban daudzi zvanītāji aicina konsekrētos lūgties viņu nodomos, ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtas stāvokli un vīrusa izplatību, liela daļa cilvēku pauž satraukumu par saviem ģimenes locekļiem, runā par grūtām situācijām, kurās nonākuši slimības vai bezdarba dēļ. Uzklausot cilvēkus, ir skaidrs, ka sabiedrībā nopietna problēma ir vientulība. Atsevišķiem interesentiem ir jautājumi par ticības lietām, citi dalās ticības šaubās, piemēra, jautājot, kur šobrīd šajā sarežģītajā situācijā ir Dievs.

Kā informēja māsa Emanuēla, no daudziem zvanītājiem izskanējusi vēlme, lai klosteros palūgtos par viņu un viņu tuvinieku vajadzībām. “Šajos izteiktajos nodomos māsas un brāļi lūdzas savās kopienās. Lūgumu nodomi tiek nosūtīti arī Ikšķiles Karmela kontemplatīvajām māsām, kuras īpašā veidā – ar savām lūgšanām – ir iesaistījušās “Emausas līnijas” kalpošanā,” norāda māsa Emanuēla.

Lai arvien vairāk cilvēku, kuriem ir tāda nepieciešamība, saņemtu informāciju par iespēju zvanīt, dalīties savos pārdzīvojumos, saņemt garīgu atbalstu, tālruņa pārstāvji aicina izplatīt informāciju par  “Emausas līniju” savās darbavietās, tuvinieku un draugu lokā, jo īpaši informējot par to cilvēkus, kas ir vientuļi, kuriem būtu sevišķi nepieciešams garīgais atbalsts un lūgšana.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti