Virutālās jauniešu dienas jau šajā nedēļas nogalē

Ik gadu, kad netiek organizētas Pasaules Jauniešu dienas starptautiskā līmenī, visas diecēzes tiek aicinātas Palmu jeb Pūpolu svētdienā atzīmēt ikgadējo Pasaules Jauniešu dienu. Katru gadu šai dienai pāvests sagatavo vēstījumu jauniešiem, kā arī Romā, Svētā Pētera laukumā tiekas ar jauniešu pārstāvjiem.

Vēstījuma tēma šogad ir vārdi no Lūkas evaņģēlija, kurus Jēzus saka mirušajam atraitnes dēlam Nainā: „Jaunekli, es tev saku: celies augšā!“ Pāvests Francisks piedāvā pārdomāt atsevišķus Jēzus vārdus un žestus, kurus viņš izmantoja komunikācijā ar mirušā jaunekļa māti un pašu jaunekli, kā arī mudina jauniešus uz komunikāciju, žēlsirdību, aktīvu darbību. Vēstījuma pilns teksts latviešu valodā būs pieejams www.katolis.lv.  

Lai arī šogad daudzās pasaules valstīs ir dažādi ierobežojumi, kuru dēļ pulcēšanās un Jauniešu dienu svinēšana klātienē nav iespējama, „katolis.jauniešiem“ sadarbībā ar Radio Marija Latvija aicina mūsu valsts dažādu konfesiju jauniešus uz pasākumu neklātienē. Tehnoloģiju maratons jeb hakatons „BazHack24“, kas vienlaikus būs arī virtuālās jauniešu dienas, norisināsies jau šajā nedēļas nogalē, no 3. aprīļa pl. 18 līdz 4. aprīļa pl. 19, piedāvājot jauniešiem iespēju pavadīt šo laiku nevis patērējot, bet radot, domājot, diskutējot, iesaistoties un meklējot risinājumus.

Pasākums notiks video konferences formā, tā laikā būs komandu darbs, kurā būs jārod risinājumi kādam no četriem piedāvātajiem izaicinājumiem, brīži lūgšanai, meditācijai, pārdomām par Franciska vēstījumu jauniešiem. 4. aprīlī pl. 19 tiks prezentēts komandu darbs un izziņoti uzvarētāji, bet 5. aprīlī, Pūpolu svētdienā, virtuālās jauniešu dienas noslēgsies ar virtuālu dalību Pasaules Jauniešu dienas Svētajā Misē Vatikānā.

Pasākuma rīkotāji ziņo, ka izaicinājumi, kuriem jaunieši komandās meklēs risinājumus, būs četri: sniegt atbalstu ģimenēm ar bērniem, motivējot viņus vērtīgi pavadīt laiku un iesaistīties mācību procesā; sniegt atbalstu senioriem, pēc iespējas veicinot viņu drošību šajā saspringtajā laikā, vienlaikus palīdzot nejusties sociāli izolētiem no tuviniekiem un sabiedrības; veicināt ekonomikas un sabiedrības labklājības augšupeju; veicināt draudžu, lūgšanu grupu, kopienu un iniciatīvu sadraudzības, kopīgas lūgšanas un dalīšanās iespējas. Darba procesā būs laiks konsultācijām ar mentoru, darbam komandās un prezentācijām.

Pietiekšanās virtuālajām jauniešu dienām iespējama elektroniski vietnē: http://ej.uz/BazHack24.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti