Sakrālā mantojuma finansēšanas programmā šogad piešķirti līdzekļi sešām katoļu baznīcām

Šogad Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde Sakrālā mantojuma finansēšanas programmas ietvaros piešķīrusi kopumā 500 000 eiro 23 luterāņu, katoļu, pareizticīgo un vecticībnieku dievnamu restaurācijai un remontdarbiem. Atbalstīto projektu vidū ir sešas katoļu baznīcas.

Kā skaidro pārvaldē, līdzekļi lielākoties piešķirti, lai dievnamos novērstu avārijas stāvokli, sakārtojot jumtu konstrukcijas un restaurējot logus. Tāpat tiks saglabātas sakrālas vērtības, restaurējot ikonas, kanceles un vitrāžas. Finansējums ir piešķirts arī restaurācijas projektu izstrādei, lai pēc tam restaurēšanu varētu īstenot.

Atsevišķos gadījumos finansējums piešķirts objektiem, kuri to saņēma jau pērn, lai turpinātu aizsāktos darbos. To vidū ir Līksnas katoļu baznīca. Tajā šogad turpināsies iepriekš aizsāktie jumta nomaiņas darbi. Darbiem šogad piešķirti 50 000 eiro. Savukārt Rīgas Svētā Franciska baznīcā, kuras arhitektoniski mākslinieciskā izpēte tika atbalstīta iepriekšējā programmā, šogad par 60 000 eiro tiks veikts jumta remonts.

Pirmo reizi finansējumu programmā saņems četri katoļu dievnami. Grīvas katoļu baznīcā par 4000 eiro tiks restaurēta vitrāža, bet Jūrkalnes katoļu baznīcai piešķirti 20 000 eiro vainagsijas atjaunošanai. Pušas katoļu baznīcā tiks atjaunoti logi. Šiem darbiem piešķirti 6000 eiro. Savukārt 20 tūkstoši eiro piešķirti Sarkaņu katoļu baznīcai, lai restaurētu blakus dievnamam esošo mūra zvanu torni.

Sakrālā mantojuma finansēšanas likums ar kuru izveidota Sakrālā mantojuma saglabāšanas programma, tika pieņemts 2017. gadā, un programmas pirmajā gadā – 2018. gadā – ar finansējumu viena miljona eiro apmērā tika atbalstīti 28 projekti. Toreiz projektu vidū bija desmit katoļu baznīcas. 2018. gada programmai tika iesniegts 51 projekts, šoreiz – 108, kurus izvērtēja pārvaldes eksperti.

LRKB IC

 

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti