Iepazīsti Zemgali, dodoties Svētā Jēkaba ceļā!

Laikā, kad publiskos pārgājienos iet nav iespējams, Latvijas Svētā Jēkaba ceļa asociācija aicina izmantot iespēju un vienatnē vai ar ģimeni doties pa Svētā Jēkaba ceļa Latvijā jau izveidotajiem posmiem. Izveidots un marķēts ir ceļa posms no Rīgas līdz pat Žagarei Lietuvā.

Ceļa veidotāji skaidro, ka Jēkaba ceļa posmi no Rīgas līdz Žagarei ir marķēti ar dažādām zīmēm – plāksnītēm, uzlīmēm, putnu būrīšiem un dzeltenām lentītēm. Tomēr, ņemot vērā, ka lentītes visvairāk tika lietotas mežu masīvos un sākas jaunu cirsmu marķēšanas un izciršanas darbi, iespējams, vietām šādu dzelteno lentīšu vairs nav. Lai atvieglotu ceļa iešanu, mājaslapā www.caminolatvia.com pie katra posma var lejuplādēt maršrutu, kā arī iepazīties ar katra posma ceļa aprakstu.

Tāpat ceļa marķēšanu pārējā Latvijas teritorijā jau tagad Jēkaba ceļa gājēji var atbalstīt ar simbolisku ziedojumu. Ziedojums tiks izmantots putnu būrīšu ar marķējuma zīmēm izveidei. Uz katra būrīša tiks iededzināti ziedotāju iniciāļi. Tāpat ceļa veidotāji aicina, ejot jau izveidotos ceļa posmus, savākt ceļmalā izmestos atkritumus, elpot Zemgales mežu gaisu un iepazīt vēl neredzētas vietas.

„Atcerieties, ka Camino ir par miera atrašanu sevī, kad visapkārt ir haoss,“ atgādina Svētā Jēkaba ceļa veidotāji un jautājumu gadījumos aicina sazināties, izmantojot mājaslapā www.caminolatvia.com ievietoto kontaktinformāciju.

LRKB IC; Foto: Camino Latvia

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti