Pāvests Jaunavas Marijas litāniju papildina ar jauniem lūgumiem Dievmātei

Sestdien, 20. jūnijā, Marijas Bezvainīgās Sirds svētkos, Dievišķā kulta un sakramentu disciplīnas kongregācija paziņoja, ka pāvests Francisks litāniju Vissvētākās Jaunavas Marijas godam ir papildinājis ar trim jauniem lūgumiem jeb saucieniem Marijai.  

Vēstulē, ko kongregācijas vadība nosūtījusi bīskapu konferenču vadītājiem visā pasaulē, izskan aicinājums šajā laikā, kuru raksturo nedrošība un satraukums, dievbijīgi, ar mīlestību un cerību vērsties pie Marijas. Ņemot vērā šo nedrošību un satraukumu, kā arī dažādus pārbaudījumus, kuru vidū ir ne tikai Covid-19 krīze, bet arī daudzu pasaules iedzīvotāju nepieciešamība visdažādāko iemeslu dēļ pamest savas mājas, pāvests Francisks ir vēlējies litāniju, kuru mēdz dēvēt arī par Loreto litāniju, papildināt ar lūgumiem: Žēlsirdības māte, lūdz par mums; Cerības māte, lūdz par mums; Migrantu mierinājums, lūdz par mums. Kongregācijas sekretārs arhibīskaps Artūrs Rošē intervijā „Vatikāna Ziņām“ skaidroja, ka, pateicoties šiem lūgumiem, litānijā tagad tiek aicināta Dievmātes palīdzība arī jaunajās vajadzībās, kas pastāv mūsdienu pasaulē.

Saskaņā ar norādījumiem, sauciens „Žēlsirdības māte“ jāievieto pēc jau tagad litānijā esošā sauciena „Baznīcas māte“, „Cerības māte“ – pēc „Dieva žēlastības māte“, bet „Migrantu mierinājums“ – pēc „Grēcinieku patvērums“. Loreto jeb litāniju Vissvētākās Jaunavas Marijas godam 1587. gadā oficiāli apstiprināja pāvests Siksts V.  Tā ir vienīgā Baznīcas oficiāli atzītā litānija Dievmātes godam. Gadsimtu garumā litānijai tikai pievienoti vismaz septiņi jauni saucieni. Divus no tiem pievienoja pāvests Jānis Pāvils II 1980. gadā (Baznīcas māte) un 1995. gadā (Ģimeņu karaliene).

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti