Covid-19 upuris Baltkrievijā – Rīgas Garīgā semināra absolvents Piotrs Piatraga

20. oktobrī Kungs aizsauca mūžībā priesteri Piotru Piatragu no Baltkrievijas, kas kļuva par  kārtējo Covid-19 upuri. Viņš ir dzimis 1954. gadā Baltkrievijā. Sajutis priesterisko aicinājumu 33 gadu vecumā, Piotrs 1987. gadā iestājās Rīgas Garīgajā seminārā, kuru pabeidza 1992. gadā, un tika iesvētīts par priesteri Minskas-Mogiļevas arhidiecēzē Baltkrievijā.

Mēs mācījāmies ar viņu kopā seminārā, tikai dažādos kursos. Viņš bija ļoti vienkāršs un sirsnīgs, izpalīdzīgs un dievbijīgs cilvēks ar brīnišķīgu smaidu, kādu mēs gribētu paturēt savās atmiņās. Būvēdami semināra jauno korpusu, bieži dzirdējām darbu laikā mazā auguma vīriņu Piotru dungojam poļu garīgās dziesmas. Bija kluss un kautrīgs pēc dabas, bet tomēr sabiedrisks un ar plašu dvēseli. Tādu viņu pazina un atceras bijušo draudžu locekļi un priesteri Baltkrievijā, kur Pestītājs ļāva savam uzticīgajam kalpam nokalpot Kunga vīna dārzā 28 gadus. Priesterim Piotram pēdējos gados bija nopietnas problēmas ar sirdi. Diemžēl tā neizturēja Covid-19 vīrusa uzbrukumu.

Par mirušo priesteri sēro un lūdzas Kascianeviču Vissvētākās Jaunavas Marijas Bezvainīgās Ieņemšanas un Scešicu Kunga Pārveidošanās draudzes locekļi Viļeikas dekanātā, kur priesteris Piotrs strādāja kopš 2006. gada. Viņa atvadu Svētā Mise šodien notiek Kascianeviču baznīcā, bet bēru dievkalpojums notiks ciemā Krasnoje Maladečnas rajonā Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas baznīcā, kur nelaiķis strādāja no 1994. līdz 2006. gadam.

Šis ir jau otrais katoļu priesteris Baltkrievijā nedēļas laikā, kurš ir kļuvis par vīrusa Covid-19 upuri. 13. okobrī no šī vīrusa sekām nomira Ļidas pilsētas prāvests Juzefs Gaņčic. Lūgsimies par uzticīgā Kunga kalpa Piotra dvēseli, kurā mājoja liela mīlestība uz Dievu un cilvēkiem! Lai Pestītājs bagātīgi atalgo viņa kalpošanu un ļauj priecīgi dziedāt ar eņģeļiem debesu priesteru saimē mūžīgajā Euharistijā!

Lielvārdes prāvests Andris Solims

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti