Svētā Meinarda mantojuma fonds piedāvā ceļus garīguma stiprināšanai

Šī gada 1. oktobrī Rīgas Svētā Jēkaba katedrālē pulcējās „Svētā Meinarda mantojuma fonda“ dibinātāji, fonda valde un padomnieku konvents, lai lūgtu Dieva svētību šī gada pavasarī dibinātā fonda darbībai. Dievkalpojumā piedalījās arī jaunā Rīgas domes vadība, Ikšķiles domes vadība un vairāki vēstnieki.

 

Fonda valdes loceklis Renārs Circenis pastāstīja, ka ideja par tā tapšanu jau diezgan sen bijusi Rīgas arhibīskapam metropolītam Zbigņevam Stankevičam. Idejas pamatā bija vēlme izveidot organizāciju, kura būtu spējīga palīdzēt Baznīcai risināt plašu jautājumu loku. Pakāpeniski šai idejai radās atbalstītāji. „Un reiz kādā sarunā ar ģenerāli Juri Vectirānu abi vienojāmies, ka mums ir jārīkojas. Aicinājām cilvēkus, kuriem šis mērķis varētu būt svarīgs. Tā arī mums izveidojās dibinātāju loks. Bija skaidra doma, ka Latvijai ir nepieciešama kristīgā atdzimšana. Ņemot vērā, ka tās pirmssākumi ir meklējami tikai un vienīgi Latvijas teritorijas kristianizācijas pirmssākumos, sapratām, ka ir jāatgriežas senajā 12. gs., laikmetā, kad Svētais Meinards ieradās pie mums, lai ienestu šo skaisto kristīgo vērtību kopumu. Līdz ar to nonācām pie fonda nosaukuma,” atminas R. Circenis.

 

Fonds ir izvēlējies vairākus mērķus, piemēram, stiprināt garīgumu un kristīgās vērtības sabiedrībā; apzināt un izcelt mūsu tautas vēstures, un kultūras bagātību; veicināt tūrisma attīstību mūsu valstī, tai skaitā arī sakrālo tūrismu; stiprināt attiecības starp Latvijas valsts institūcijām, sabiedrību un Baznīcu, balstoties uz 2002. gadā noslēgto Latvijas Republikas un Svētā Krēsla līgumu; sekmēt Latvijas valsts ilgtspējīgu attīstību un tautas nacionālo apziņu, stiprināt ikviena cilvēka integrālu attīstību.

 

Latvijas kristietībai ir neparasti skaista vēsture, par kuru maz zina esošā paaudze, līdz ar to radās jautājums, ko zina un ko zinās nākamās paaudzes, ja mēs šo vērtību redzējumu nenodosim tālākajām paaudzēm. Līdz ar to ir svarīgs uzdevums nodot šīs vērtības nākamajām paaudzēm. Kristīgais mantojums, kas ir dievnami, sakrālie objekti, sakrālā mūzika, bet galvenais kristīgo vērtību tālāk nodošanas jautājums – tie visi ir svarīgi mērķi, kurus ir nepieciešams realizēt. Sakrālais tūrisms būs arī viens no projektiem, kurš dos lielu ieguldījumu reģionu un lokālās ekonomikas attīstībā. Esam ieplānojuši uz Latvijas sakrālo tūrisma objektiem virzīt Eiropas svētceļnieku plūsmu. Izdosim garīgo literatūru, veidosim video sižetus par Latvijas kristietības un kristīgo vērtību bagātību. Atjaunosim Latvijas dievnamus, lai tie izskatītos cienīgi un atbilstoši to uzdevumu cēlā mērķa izskatam,” šos nedaudzos mērķus no visiem kopējiem uzskaita R. Circenis. Tāpat viņš papildina, ka patlaban notiek darbs, lai Svētā Jēkaba ceļā iekļautu Ikšķili, kas ir Latvijas kristianizācijas aizsākumu vieta, un Svētā Meinarda salu, uz kuras atrodas pirmais dievnams Latvijas teritorijā. Tuvākajā nākotnē plānots izveidot attiecības ar sadarbības partneriem, apkopot vietējās Baznīcas kopīgās un arī lokālās vajadzības, noslēgt sadarbības līgumus ar sakrālā tūrisma objektu pašvaldībām. Lai veicinātu izpratni un interesi par sakrālo mūziku, sadarbībā ar kamerkori “Versija” tikšot iedziedāti liturģiskie dziedājumi latviešu valodā.

 

Fonds ziņo, ka tā dalībnieku vidū ir Latvijā pazīstami mākslas un kultūras pārstāvji, zinātnieki, uzņēmēji un citi ievērojami sabiedrības pārstāvji, piemēram, režisors Jānis Streičs, aktrise Olga Dreģe, Daugavpils Universitātes zinātņu prorektors Arvīds Barševskis, Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ivars Kalviņš un citi. Svētā Meinarda mantojuma fonda valdes priekšsēdētājs ir ģenerālis Juris Vectirāns un valdes locekļi bīskaps Andris Kravalis un R. Circenis.

 

Detalizētāk par Svētā Meinarda Mantojuma fondu varat uzzināt tā Facebook profilā Svētā Meinarda Mantojuma Fonds, kā arī zvanot uz tālruņa numuru: + 371 25946872 un rakstot uz e-pastu: svmeinardafonds@gmail.com.

 

 KABIA; Foto: Raimonds Volonts

 

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti