Bāreņu svētdienā pieminēs „sarežģītos“ bērnus

Jau atkal tuvojas novembris, un, kā ierasts, novembra sākumā Latvijā un daudzās citās pasaules valstīs tiks atzīmēta Bāreņu svētdiena. Šoreiz Bāreņu svētdiena būs 8. novembrī.

 

Iniciatīvas idejas autori, Latvijas Kristīgā alianse bāreņiem, norāda, ka šoreiz Bāreņu svētdienas mērķis ir pievērst uzmanību tiem bez vecāku gādības palikušajiem bērniem, kuriem parasti ir visgrūtāk atrast pastāvīgas ģimenes. Tie ir pusaudži, lielas māsu un/vai brāļu grupas, kā arī bērni ar garīga vai funkcionāla rakstura traucējumiem.

 

8. novembrī visu konfesiju Latvijas draudzes tiek aicinātas dievkalpojumu laikā īpaši pieminēt bāreņus, kā arī apsvērt iespējas, kā draudze var padarīt kāda konkrēta bērnunama bērnu dzīvi krāsaināku ne tikai vienu reizi gadā, bet regulāri.

 

Joprojām vairāki simti bērnu dzīvo Latvijas bērnunamos. Pastāvīgas ģimenes ir vieglāk atrast maziem bērniem, kā arī veseliem bērniem, bet trūkst adoptētāju, kuri būtu gatavi kļūt par „sarežģīto“ bērnu vecākiem. „Mēs ticam, ka Dievs aicina šai misijā tieši tik daudz ģimeņu, cik bērniem šādas ģimenes ir nepieciešamas. Varbūt šis aicinājums ir jādzird kādai no Jūsu draudzes ģimenēm? Bāreņu svētdiena var būt iespēja to sadzirdēt un tam atsaukties,“ rakstīts alianses paziņojumā.

 

Papildu informāciju par Bāreņu svētdienu var atrast mājaslapā http://palidzibareniem.lv/, kā arī Facebook kontā „Bāreņu svētdiena“, kur tuvākajā laikā Latvijas Kristīgā alianse bāreņiem sola ievietot video materiālus un citus resursus šīs dienas atzīmēšanai.

 

Bāreņu svētdiena Latvijā norisināsies septīto reizi.

 

 

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti