Katoļu Baznīcas Vēstnesis novembrī pievēršas Kalna svētībām

Iznācis žurnāla „Katoļu Baznīcas Vēstnesis“ novembra numurs, kurā šoreiz galvenā uzmanība ir pievērsta Kalna sprediķim un tajā ietvertajām astoņām svētībām. Redaktora slejā žurnāla redaktore Ingrīda Lisenkova raksta, ka dažreiz ikvienu var piemeklēt kārdinājums domāt, ka nekādu lielo grēku mūsu dzīves nav. „Lai izkustinātu šādu letarģisko miegu, ir vērts izlasīt Kalna sprediķi (Mateja evaņģēlija 5.-7. Nodaļu). Tas izvirza pavisam citu ideālu, kuram sekojot, grēku saraksts, pie grēksūdzes ejot, aizpildās viens un divi,“ pārdomās dalās I. Lisenkova.

Šajā „Vēstneša“ numurā aar katru no astoņām Kalna svētībām pārdomas ir uzrakstījis kāds cits: Anete Paiča, Evija Puķe-Jansone, Ilga Osīte, Jānis Bordāns, Silvita Kravale, Zane Imūne, Valters Vārpsalietis un Darja Halubkova. Numura tēmu ievada saruna par Kalna sprediķi ar Arhidiecēzes misionārā semināra “Redemptoris Mater” rektoru priesteri Mihalu Orlicki.

Tāpat žurnālā vairākās slejās un rubrikās ir daudzi citi raksti un interesanti materiāli. Tā, turpinot rakstu sēriju par bīskapiem Latvijā, Ieva Zepa ir sagatavojusi materiālu par bīskapu Boļeslavu Sloskānu. Rubrikā “Oremus” ir Arņa Ludborža raksts par novembrim piestāvošo lūgšanu “Kunga eņģelis”. Oktobrī daudz tika diskutēts par pāvesta Franciska izteikumiem dokumentālajā filmā „Francisks“. Šim jautājumam „Franciskāņu slejā“ pievērsusies Agnese Irbe. Savukārt priesteris Kristaps Oliņš rubrikā “Stūrakmens” šķetina laimes izpratni līdzībās par vīna dārziem, Egils Purviņš savā slejā aicina pārdomāt, kas ir taisnīgums.

Pērc vai abonē „Vēstnesi“ un lasi arī citus rakstus! I. Lisenkova tāpat atgādina, ka „Vēstnesi“ var abonēt jaunajam gadam. Patlaban žurnālu abonē aptuveni 500 mājsaimniecības, bet vēl 1000 eksemplārus ticīgie iegādājas draudzēs.

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti