NBS komandieris: Bez ticības esam kā bez apģērba

Projekta “Tiecības” ietvaros vienā no video sērijām piedalījās Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš. Viņš dalījās savās pārdomās par ticības un garīguma nozīmi viņa privātajā dzīvē un sabiedrībā kopumā.

L. Kalniņš pastāstīja, ka viņa dzīvē ticība ienākusi caur vecākiem. Viņš minēja savu māti, kura bijusi ļoti ticīga. Līdz pat mātes nāvei 92 gadu vecumā L. Kalniņš viņu atceroties ar rožukroni un lūgšanu grāmatu rokās. Tai pat laikā viņš atzīst, ka viņam ticība tomēr šķietot kaut kas ļoti intīms, tās ir attiecības starp cilvēku un Dievu, par kurām ne vienmēr esot nepieciešams stāstīt citiem. NBS komandieris atzīst, ka neesot viens no tiem, kurš par savu ticību daudz stāsta citiem.

Lai plašākā sabiedrībā runātu par ticību, par garīgumu, cilvēkam tomēr būtu jābūt teorētiski sagatavotam, uzskata L. Kalniņš. Tāpat viņš atzīst, ka, iespējams, mūsdienās par maz runājam par garīgumu, īpaši ar jauno paaudzi. Viņaprāt, sarunās par garīgumu vajagot meklēt jaunus izteiksmes līdzekļus, jārāda savs piemērs, lai par šīm lietām aicinātu domāt jauno paaudzi. Taču jāatceras, ka vairs nevaram izmantot to pašu izteiksmes veidu un argumentus, kas tika lietoti pirms desmit vai divdesmit gadiem. Ir svarīgi, “lai mūsu valsts tiktu nodota arī turpmāk drošās rokās,” tāpēc esot jāmeklē veidi, kā par garīgumu runāt ar jauniešiem.

Stāstot par Dieva klātbūtnes piedzīvošanu, L. Kalniņš minēja kādu piemēru no karavīru dzīves. Arī karavīri no Latvijas dodas misijā, arī NBS komandieris ir tādā devies. Viņš esot novērojis, ka bīstamās situācijās pat ļoti pašpārliecināti karavīri sākot lūgties, dot Dievam solījumus, ka, izkļūstot no briesmām, piemēram, došoties uz baznīcu aizdegt sveci vai pievērsīšoties reliģijai. Tas, viņaprāt, liecinot par to, bez ticības mēs esam kā bez apģērba.

Dievam L. Kalniņš pateicoties par daudzām lietām, bet, pirmkārt, par to, ka viņam bijusi iespēja piedzimt Latvijā, ka viņš varot te dzīvot un runāt savā valodā. 

Sociālo mediju informatīvā kampaņa “Tiecības” ir 12 dokumentālo video sērija, kas veidota, lai aktualizētu sabiedrībā tēmu par ticības un garīguma nozīmi cilvēka dzīvē un rosinātu atklātu diskusiju par Dieva jeb Augstākā spēka klātesamību un Viņa ietekmi uz cilvēka ikdienas gaitām. Video sēriju veido sešu sabiedrībā atpazīstamu personu un sešu Latvijas Romas katoļu Baznīcai piederošu personu liecības par ticības nozīmi viņu ikdienā un tās ietekmi uz viņu personību.

Palīdzi mums stāstīt par ticību un garīgumu citiem! Atbalsti projektu ŠEIT!

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti