Latviešu valodā iznāks Benedikta XVI grāmata par Jēzus bērnību

Pavisam drīz – Kristus dzimšanas svētku priekšvakarā – iznāks pāvesta Benedikta XVI grāmatas “Jēzus no Nācaretes: Prologs. Bērnības stāsti” latviešu tulkojums, ko sagatavoja izdevniecība Vox Ecclesiae.

Priecīgajā un vienlaikus apcerīgajā Ziemsvētku laikā šī grāmata daudziem palīdzēs pārdomāt ar Pestītāja dzimšanu saistītos noslēpumus. No kurienes Viņš nāk un kāda ir Jēzus sūtība? Ko Viņa ienākšana pasaulē izmaina mūsu dzīvē?

Pāvests Benedikts liek mums saprast, ka Jēzus atklāj jaunu esamības veidu, “Viņš ir pirmpamats, no kā viss nāk, „gaisma”, kas pasauli padara par kosmosu. Viņš nāk no Dieva. Viņš ir Dievs”.

Pašam autoram šis darbs ir ilga iekšējā ceļa un personīgo Kunga vaiga meklējumu auglis. Viņš kā labs ticības skolotājs dara mums vēl tuvākus pasludināšanas un Pestītāja dzimšanas noslēpumus un caur tiem atklāj Svētās ģimenes, Marijas un Jāzepa ikoniskās aprises.

Kas ir šī zvaigzne, kas ved austrumu gudros pie Jēzus? Kā norisinās Jēzus prezentācija templī viņa četrdesmitajā dzīves dienā un kāpēc divpadsmitgadīgais Jēzus Pashas svētkos nedodas mājup kopā ar svētceļniekiem un vecākiem, bet paliek Jeruzalemē? Pāvests Benedikts XVI kā viens no mūsu laikmeta izcilākajiem teologiem piedāvā aizraujošu Svētos Rakstu skaidrojumu, lai meklētu atbildes uz šiem jautājumiem un palīdzētu daudziem cilvēkiem viņu ceļā pie Jēzus.

Jāpiebilst, ka šī ir trešā Jēzus dzīves triloģijas grāmata. Tā tika sarakstīta kā pēdējā, tomēr autors norāda uz tās īpašo nozīmi – tā ir sava veida „priekšnams”, kas ved pie abiem agrākajiem sējumiem par Jēzus no Nācaretes personu un vēsti.

Cerams, ka šī nelielā grāmata sagādās lasītājam priekpilnus apceres brīžus, kas ļaus ieraudzīt patiesību par to, ka “Jēzus dzimšanas necilumā iezīmējas dižums, kurā noslēpumaini īstenojas cilvēku glābšana.”

Ņemot vērā valstī noteiktos ierobežojumus, grāmatas atvēršanas svētki nenotiks. Plānots, ka, sākot no 20. decembra, izdevumu varēs iegādāties lielākajās Rīgas draudzēs, bet pēc tam arī citu draudžu grāmatu galdos. Grāmatu savā interneta veikalā izplatīs arī izdevniecība  “KALA Raksti” (mieramtuvu.lv). 

Žanete Narkēviča, Vox Ecclesiae

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti