Pāvesta aicinājums Miera dienā: Aprūpes kultūra kā ceļš uz mieru

1. janvārī, Vissvētākās Jaunavas Marijas, Dieva Mātes svētkos, ticīgie tiek aicināti atzīmēt arī Pasaules miera dienu. Katru gadu šai dienai pāvests izvēlas īpašu tēmu un sagatavo vēstījumu. Šogad, kad svinam 54. Pasaules miera dienu, pāvests Francisks aicina īpašu uzmanību pievērst aprūpei. Viņa izvēlētā Miera dienas tēma ir: “Aprūpes kultūra kā ceļš uz mieru”. 

Savā vēstījumā pāvests norāda, ka 2020. gadu iezīmēja Covid-19 krīze. Šī krīze ir atstājusi būtiskas pēdas sabiedrībā. Piemēram, ir padziļinājusies krīze arī citās jomās, daudzi cilvēki ir zaudējuši darbu. Pāvests pateicas visiem, kas šai laikā pauda savu tuvākmīlestību un solidaritāti, īpaši medicīnas darbiniekiem, brīvprātīgajiem, kapelāniem, kas rūpējās par slimajiem un grūtībās nonākušajiem. Tomēr līdzās šīm pozitīvajām liecībām Covid-19 krīzes ietvarā izplatījušās arī dažādas nacionālisma, rasisma, ksenofobijas formas, kari, konflikti, “kas sēj nāvi un iznīcību”, atzīst Francisks.

Pāvests skaidro: “Šie un citi notikumi, kas raksturo cilvēces ceļu aizvadītajā gadā, māca mums, cik svarīgi rūpēties vienam par otru un par radību, lai veidotu sabiedrību, balstītu brālīgās attiecībās. Tādēļ šim vēstījumam es izvēlējos tematu: Aprūpes kultūra kā ceļš uz mieru. Aprūpes kultūra, lai izskaustu mūsdienās bieži vien dominējošo vienaldzības, atstumtības un konfliktu kultūru.”

Lasi pilnu vēstījuma tekstu šeit!

Pasaules miera dienu iedibināja pāvests Pāvils VI, un pirmo reizi tā tika svinēta 1968. gada 1. janvārī. Pāvils VI vēlējās, “lai katru gadu šī diena kā cerība un apsolījums tiktu svinēta kalendārā gada sākumā” un tādā veidā miers “dominētu nākotnes notikumos”. Tas ir aicinājums katru gadu sākt ar pārdomām un lūgšanu par mieru.

KABIA; Foto: Ilmārs Znotiņš

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti