Vecvecāku un senioru diena šogad tiks atzīmēta 24. jūlijā

Šogad otro reizi tiks atzīmēta Vispasaules vecvecāku un senioru diena, kuru pērn iniciēja pāvests Francisks. Šogad šī diena tiks atzīmēta svētdien, 24. jūlijā, un tās tēma būs vārdi no 91. psalma: “Vēl vecumā tie nesīs augļus.” Ar šiem vādiem pāvests vēlējies norādīt, ka seniori un vecvecāki ir liela vērtība un dāvana kā sabiedrībai, tā Baznīcas kopienai.

Vatikāna Laju, ģimenes un dzīvības dikastērijs norāda, ka šī gada Vecvecāku un senioru dienai izvēlētā tēma tāpat ir aicinājums novērtēt un pieņemt vecvecākus un vecos cilvēkus, kas dažkārt tomēr ir un jūtas atstumti gan savās ģimenēs, gan sabiedrībā, gan arī Baznīcā. Viņu dzīves un ticības pieredze var dot būtisku ieguldījumu tādas sabiedrības veidošanā, kurā mēs spētu apzināties savas saknes, kā arī būtu spējīgi sapņot par daudz vienotākas sabiedrības izveidošanos.

Aicinājums ieklausīties senioru gudrībā ir īpaši būtisks arī šobrīd, kad Baznīcā tiek īstenots sinodālais ceļš.

Dikastērijs aicina draudzes, diecēzes un kopienas rast veidus Vispasaules vecvecāku un senioru dienas atzīmēšanai, kā arī savā MĀJASLAPĀ piedāvās dažādus pastorālus instrumentus attiecībā uz šo tēmu.

KABIA; Foto: Flickr.com

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti