Priesteris Cakuls: Pirmās karstākās lūgšanas matemātikas stundās

“Ticība manā dzīvē ir liela Dieva dāvana,” KABIA iniciētā projekta “Tiecības” ietvaros norāda Rīgas Vissvētākās Trīsvienības draudzes prāvests Edgars Cakuls. Priesteris esot pateicīgs videi, kurā uzaudzis un ieguvis šo dāvanu.

Savā liecībā viņš stāsta, ka nākot no Latgales, kurā bijis ļoti daudz pašsaprotama saistībā ar ticību, neraugoties uz padomju laiku, kur ticība tika apkarota. Neskatoties ne uz ko, šī vide esot bijusi ļoti katoliska. Godīgi atskatoties savā dzīvē, priesteris atzīst, ka viņa dzīvē neesot bijis perioda, kad viņš būtu bijis neticīgs. Padomju laikā – bērnībā, pusaudža gados – par Dievu daudz runāt nevarēja, bet E. Cakulam vienalga nekad neesot bijusi vēlme šaubīties vai pārbaudīt Dieva esamību.

Priesteris tika kristīts agrā bērnībā, tomēr personiska ticības pieredze esot gūta vēlāk Aglonā pie Fatimas Dievmātes statujas. Tajā brīdī viņš esot sajuties Dieva uzrunāts. Laiku E. Cakuls neatceroties, bet varot joprojām precīzi pateikt vietu, kur tas noticis. Savukārt karsti lūgties viņš sācis matemātikas stundās, kad nav bijis sagatavojies un baidījies no tā, ka skolotāja izsaukšot pie tāfeles. Pirmajās reizēs brīnums esot noticis, tomēr vēlāk skolotāja pie tāfeles vienalga esot izsaukusi. E. Cakuls atzīst, ka godu viņam tas nedarot, bet tieši tāds bijis viņa garīgās dzīves sākums.

Daudz priestera garīgās dzīves attīstībā esot devuši svētceļojumi uz Aglonu. Pirmais esot bijis no Liepājas. Tam priesteris neesot bijis fiziski labi sagatavots. Nav bijuši piemēroti apavi, līdz ar to ik dienu parādījušās jaunas tulznas, kas ceļu padarījušas fiziski smagu. Tieši svētceļojumi esot bijuši brīži, kuros piedzīvota īpaša Dieva klātbūtne. Piemēram, viens no tādiem studiju gados noticis arī Francijā. Tā esot bijusi maza septiņu cilvēku grupa, kuriem pašiem bija jāatrod arī naktsmājas.  Bijusi ziema, mīnus desmit grādi. Sēžot autobusa pieturā, svētceļnieki esot bijuši gatavi gulēt tuvumā esošajās atkritumu tvertnēs, jo citas iespējas cilvēciski vairs neesot bijis. Taču esot noticis brīnums. Esot atnākuši bērni, kuri aicinājuši pārnakšņot viņu ģimenē, jo vecāki nosalušos svētceļniekus esot ievērojuši.

Sociālo mediju informatīvā kampaņa “Tiecības” ir 12 dokumentālo video sērija, kas veidota ar mērķi aktualizēt sabiedrībā tēmu par ticības un garīguma nozīmi cilvēka dzīvē un rosināt atklātu diskusiju par Dieva jeb Augstākā spēka klātesamību un Viņa ietekmi uz cilvēka ikdienas gaitām. Projekta ietvaros savās pārdomās par ticību līdz šim jau dalījās Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš, Radio Marija Latvija programmas direktors priesteris Pēteris Skudra, tieslietu ministrs Jānis Bordāns. Tuvākajos mēnešos sabiedrībai tiks piedāvāti vēl citi video materiāli, kuros piedalīsies operdziedātāja Marina Rebeka, pianists Vestards Šimkus un citi. 

Palīdzi mums stāstīt par ticību un garīgumu citiem! Atbalsti projektu ŠEIT!

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti