Ar ziedotāju atbalstu latviski top A. Meņa grāmata “Cilvēka Dēls”

Aizvadītajā nedēļā, 27. janvārī, ziedošanas platformā ziedot.katolis.lv tika saņemts līdz šim lielākais ziedojums – 1400 eiro apmērā. Ziedotājs sniedza atbalstu tam, lai izdevniecība „KALA Raksti“ varētu spert vēl vienu soli tuvāk priestera un mocekļa Aleksandra Meņa grāmatas “Cilvēka Dēls” izdošanai latviešu valodā.

Jau nākamajā nedēļā izdevniecība grāmatu vēlas nodot tipogrāfijā uz druku, cerot, ka tā varēs iznākt Lielā gavēņa sākumā, lai kļūtu par ceļamaizi šai īpašajā laikā. Aicinām palīdzēt šī projekta īstenošanā, saziedojot alikušos 2300 eiro! Atbalstīt drīzu grāmatas izdošanu var šeit

Izdevniecība “KALA Raksti” ziņo, ka rit beidzamie darbi pie grāmatas “Cilvēka Dēls” sagatavošanas; tā iznāks sērijā “Mieram tuvu grāmata”. Pareizticīgās baznīcas priesteris un moceklis Aleksandrs Meņs (1935–1990) ir viens no izcilākajiem 20. gadsimta garīdzniekiem Austrumeiropas reģionā, radījis daudzus spilgtus manuskriptus par kristietības pamatiem un pasaules reliģiskās domas attīstību. “Cilvēka Dēls” ir tēva Aleksandra zināmākais sacerējums. Izdevniecības pārstāve Aija Balode norāda, ka grāmatā ir vairāk nekā 300 lapaspušu, un tā būs aizraujoša lasāmviela gan tiem, kuri “Evaņģēliju atvēruši nesen un kuriem radušies pirmie jautājumi par lasīto tekstu, gan arī sniegs bagātu iespēju papildināt savas zināšanas par Kristu un kristietības rašanās vēsturiskajiem apstākļiem tiem, kuri sevi jau uzskata par Evaņģēlija zinātājiem”.

Grāmatas ievadvārdus ir sagatavojusi Aleksandra Meņa Starptautiskās labdarības biedrības vadītāja Natālija Boļšakova-Minčenko, kas bija ne tikai personiski pazīstama ar tēvu Aleksandru, bet arī viņa “garīgā meita”. Viņa raksta: “Es pati šo darbu pirmo reizi izlasīju mašīnrakstā – tas bija reliģiskā “Samizdata” izdevums, protams, bez autora vārda. Šīs mašīnraksta loksnes man iedeva pazīstams pareizticīgo priesteris, un man tika pieteikts transportā nelasīt, nevienam nedot un neteikt, no kā saņemts. Atdot atpakaļ pēc trim dienām. Es lasīju un apbrīnoju šo spilgto, dzīvo stāstu par Evaņģēlija notikumiem un nodomāju, ka mūslaiku cilvēks, kas dzīvo PSRS, neko tādu nevarētu sarakstīt. (…) Atdodot mašīnraksta lapas, taujāju priesterim pēc autora, bet viņš to nenosauca. Tad jau biju pazīstama ar tēvu Aleksandru, bet šis laiks viņam bija smags (kratīšanas, pratināšanas, draudi, ķengāšana laikrakstos), tāpēc tikai pēc dažiem gadiem uzzināju, kurš ir autors šai grāmatai, kas atdarīja manas acis, apziņu un sirdi. 1987. gadā tēvs Aleksandrs man uzdāvināja trešo, pārstrādāto “Cilvēka Dēla” izdevumu, kuru klajā laida izdevniecībā “Dzīve ar Dievu” Briselē. No tā laika ne reizi vien esmu pārlasījusi šo grāmatu, ikreiz piedzīvojot satraukumu un gūstot jaunu, dziļāku izpratni par Kristus zemes dzīvi, Viņa upuri par mums, uzvaru pār nāvi un brīnumaino klātbūtni pasaulē.” 

Publicists Arnis Šablovskis par grāmatu saka: “Daudzu ieskatā cilvēces galvenā krīze ir tieši kristietības krīze. Iespējams, Mahatmas Gandija sacītais, ka “kristieši ir tie, kuriem ir vislabākā vēsts, bet kuri paši tai neseko”, pārāk bieži atbilst patiesībai. Šādā pasaulē priesteris Aleksandrs Meņs dāvina ikvienam labas gribas cilvēkam – kristietim un nekristietim, ticīgajam un neticīgajam, laimīgajam un ne tik laimīgajam – iespēju personiski sastapt autentisko, vēsturisko un reizē pāri laikiem valdošo Cilvēka Dēlu kā atbildi uz pilnīgi visiem izaicinājumiem.” Prieku par grāmatas drīzo iznākšanu pauž arī A. Meņa “garīgā meita” Lidija Lasmane: “Priesterim Aleksandram Meņam bija dots liels spēks izteikt un parādīt līdzcilvēkiem Dievu. Patiesi liels pārliecināšanas spēks. Tādēļ ļoti priecājos par to, ka beidzot latviski tiks izdota arī viņa pazīstamākā grāmata – “Cilvēka Dēls”.”

Darbu tulkoja Zigurds Skābardis, rediģēja Astra Feldmane. Vāka noformējumam izmantota krievu gleznotāja Vasīlija Poļenova (1844–1927) glezna “Lūgšana uz kalna” no cikla “Kristus dzīve”. Šī glezna esot bijusi ļoti mīļa A. Meņam, norāda A. Balode.

Daļu grāmatas tirāžas izdevniecība ir iecerējusi novirzīt evaņģelizācijai, 100 grāmatas eksemplārus dāvinot Latvijas bibliotēkām, lai vēsts par “Cilvēka Dēlu” sasniegtu pēc iespējas lielāku Latvijas sabiedrības daļu. Izdevēji sirsnīgi pateicas visiem, kas jau ir atbalstījuši grāmatas izdošanu, kā arī visiem, kuri vēl piepulcēsies atbalstītājiem.

KABIA

 

 

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti