Arī šogad norisināsies Lielā gavēņa iniciatīva “24 stundas Kungam”

Neskatoties uz Covid-19 vīrusa izplatīšanās dēļ ieviestajiem ierobežojumiem dažādās pasaules valstīs, arī šogad norisināsies pāvesta Franciska iedibinātā Lielā gavēņa iniciatīva “24 stundas Kungam”. Iniciatīva tradicionāli norisinās piektdienā un sestdienā pirms ceturtās Lielā gavēņa svētdienas. Šoreiz tas notiks 12. un 13. martā ar moto “Viņš piedod visas tavas vainas.” (Ps. 102, 3)

Iniciatīvas “24 stundas Kungam” mērķis ir mudināt cilvēkus saņemt Izlīgšanas sakramentu, kā arī atgriezties pie Kunga intensīvā lūgšanā. Apzinoties, ka šogad situācija ir īpaša vīrusa Covid-19 izplatības dēļ, draudzes tiek aicinātas iespēju robežās atstāt vaļā savu dievnamu durvis, kā arī izstādīt Vissvētāko Sakramentu, kura priekšā cilvēki var palikt lūgšanā. Ja tāda iespēja pastāv, priesteri tiek aicināti piedāvāt ticīgajiem Gandarīšanas sakramentu. Ja nav iespējas lūgties dievnamā un doties pie Grēksūdzes sakramenta, ticīgie tiek aicināti veltīt laiku lūgšanai un sirdsapziņas izmeklēšanai individuāli jebkurā sev pieņemamā vietā.

Abās dienās īpašu programmu piedāvās Radio Marija Latvija. “24 stundas Kungam” radio ēterā sāksies 12. martā pl. 17 un noslēgsies nākamajā dienā pl. 17. Līdzās ierastajai šo dienu programmai šajās 24 stundās klausītājiem tiks piedāvāti īpaši brīži gan sirdsapziņas izmeklēšanai, gan arī lūgšanai. Piemēram, 12. martā no pl. 20 līdz 22 un 13. martā no pl. 16 līdz 18 radio notiks aizlūgumi par klausītāju vajadzībām. Šo stundu laikā ikviens varēs nosūtīt īsziņā vai arī piezvanīt uz radio un izteikt savu lūgumu, par kuru aizlūgs priesteri. 12. marta vakarā aizlūgumus vadīs priesteris Arnis Maziļeviskis, 13. martā – priesteris Pāvils Kamola. Pusnaktī plānots tiešraidē pārraidīt lūgšanu no Ludzas draudzes, tāpat nakts laikā būs īpaša lūgšana svētajam Jāzepam kustības “Pro Sanctitate” māsu vadībā.

13. martā pl. 9 Liepājas diecēzes bīskaps Viktors Stulpins stāstīs par sirdsapziņas izmeklēšanu, atbildēs uz klausītāju jautājumiem, kā arī vadīs sirdsapziņas izmeklēšanas aktu. Pēc tam klausītājiem būs iespēja dalīties savā pieredzē par Grēksūdzes sakramentu. Šajā dienā pl. 12 no Ludzas draudzes tiks translēts Krustaceļš, pl. 13 notiks slavēšana, kuras laikā klausītāji varēs sūtīt uz radio savas pateicības lūgšanas Dievam, bet pl. 14 māsa Hanna OP stāstīs par piedošanu.

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti