Ministru kabinetā lems par kristīgo konfesiju Lieldienu dievkalpojumu translāciju finansēšanu

Ceturtdien, 1.aprīlī, Latvijas Republikas Ministru kabinetā (MK) lems par Tieslietu ministrijas sagatavoto priekšlikumu piešķirt finansējumu tradicionālo kristīgo konfesiju Lieldienu dievkalpojumu pārraidīšanai virszemes televīzijas kanālos un radio. Papildus dievkalpojumu translācijas nepieciešamas, lai respektētu iedzīvotāju tiesības praktizēt reliģisko pārliecību pulcēšanās ierobežojumu laikā, lai tādejādi mazinātu inficēšanās risku sabiedrībā.

Tā kā katras konfesijas piederīgajiem ir būtiski piedzīvot svētku dievkalpojumu saskaņā ar savu tradīciju, tad nepietiek ar vienu tiešraidi Latvijas valsts televīzijā un ir jāiesaista privātie televīzijas kanāli, kam arī nepieciešams papildus finansējums.

Jau Ziemassvētku laikā tika piešķirti līdzekļi dievkalpojumu tiešraidēm, tomēr šoreiz ir rasta iespēja nodrošināt vairāk tiešraižu par ievērojami mazākiem līdzekļiem. Tā Ziemassvētku laikā šim mērķim tika izmantoti aptuveni 45 000 eiro, šoreiz tiešraižu nodrošināšanai būtu nepieciešami nepilni 28 000 eiro. Tiešraides tādā gadījumā tiktu nodrošinātas komerciālajos telekanālos: ReTV, TV 24 un jaunizveidotajā kanālā TV 4, kas sāks darboties ceturtdien, 1. aprīlī.

Kā paskaidroja KatolisTV projekta vadītājs Siguldas draudzes prāvests Rihards Rasnacis, TV 4 ir jaunais virszemes apraides televīzijas kanāls. Tajā Lieldienu laikā tiks pārraidīti visi Triduum dievkalpojumi no Siguldas katoļu draudzes, jo no šī dievnama ir iespējams nodrošināt filmēšanu un tiešraidi. Vigīlijas dievkalpojuma un Svētdienas rīta Svētās Mises tiešraides noslēgumā tiks dota arī tradicionālā svētība ēdienam Lieldienu maltītei.

Katoļu baznīcas informācijas aģentūra (KABIA) ir uzņēmusies visu iepriekš minēto kristīgo konfesiju tiešraižu koordinēšanu – saskaņošanu ar konfesiju pārstāvjiem un medijiem. Agrāk to ir darījusi Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome vai Latvijas raidorganizāciju asociācija. Tas, ka MK lēmumā parādīsies informācija par līdzekļu piešķiršanu KABIA, nenozīmē, ka līdzekļi piešķirti Katoļu Baznīcai. KABIA ir tikai institūcija, kas sekos līdzekļu tālākai novirzīšanai pakalpojumu sniedzējiem. Šajā gadījumā Tieslietu ministrija slēdz nevis vairākus atsevišķus trīspusējus līgumus ar atbilstošo konfesiju un mediju, bet noslēdz vienu līgumu (šoreiz ar KABIA) par dievkalpojumu translācijas nodrošināšanu komerciālajos medijos.

Lai arī lēmums par līdzekļu piešķiršanu vēl nav pieņemts, ir veikti sākotnējie plānošanas un organizatoriskie darbi, kā arī uzsākts tehniskās sagatavošanās process. Ceram, ka pēc pozitīva lēmuma pieņemšanās varēsim paspēt visu ieplānoto realizēt īsajā laikā.

Priesteris R. Rasnacis informēja, ka luterāņu dievkalpojumu tiešraides, saskaņā ar projektu, tiks nodrošinātas kanālā ReTV, baptistu – TV 24, bet katoļu un adventistu – TV 4.

Atgādinājums visiem virszemes televīzijas (ar antenu) skatītājiem. 1. aprīlī nepieciešams veikt TV programmu pārskaņošanu savu televizoru uztvērējos – sākot no pl. 6 no rīta, veicot automātisko kanālu meklēšanu, sekojot instrukcijām televizorā vai dekodera izvēlnēs. Ja programmu pārskaņošana netiks veikta, skatītājiem nebūs bezmaksas apraidē esošās programmas. Programmu atjaunošana neattiecas uz skatītājiem, kuri izmanto kabeļtelevīzijas, satelīttelevīzijas un interaktīvās televīzijas pakalpojumus.

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti