Lieldienu laikā plašas iespējas piedalīties dievkalpojumos attālināti

Svētdien, 4. aprīlī, svinēsim Kristus augšāmcelšanās svētkus, taču jau Lielajā ceturtdienā sāksies Triduum jeb Trīs svētās dienas Kristus ciešanu, nāves un augšāmcelšanās piemiņai. Diemžēl arī šogad šie kristiešiem tik būtiskie svētki tiks pavadīti ar dažādiem ierobežojumiem, kuru dēļ ne visiem ticīgajiem būs iespēja piedalīties dievkalpojumos klātienē. Šī iemesla dēļ vairākas draudzes piedāvās dievkalpojumu tiešraides savos sociālo tīklu kontos, kā arī vairākos dievkalpojumos būs iespēja piedalīties ar radio un televīzijas starpniecību.

Portāla Katolis.lv sadaļā “Facebook Live” ticīgie varēs sekot līdzi dievkalpojumiem, kurus tiešsaistē savos sociālā tīkla Facebook kontos piedāvā vairākas Latvijas katoļu draudzes, kā arī Katolis.tv. Šos dievkalpojumus varēs skatīties arī konkrēto draudžu un Katolis.tv Facebook kontos. Plašas iespējas piedalīties Lieldienu laika dievkalpojumos attālināti piedāvās Radio Marija Latvija. 1. aprīlī, Lielajā ceturtdienā, pl. 10 būs iespēja sekot līdzi Hrizmas svētīšanas Svētajai Misei Rēzeknes Jēzus Sirds katedrālē, bet vakarā pl. 19 Kunga Pēdējo vakariņu dievkalpojums tiks translēts no Romas Svētā Pētera bazilikas. Dievkalpojumam tiks nodrošināts tulkojums latviešu valodā.

2. aprīlī, Lielajā piektdienā, pl. 11 būs iespēja sekot līdzi tradicionālajam ekumeniskajam Krustaceļam, kas parasti norisinājās Vecrīgā. Šo lūgšanu translēs arī TV 24, bet pl. 13 – Latvijas Radio pirmā programma. Lielajā piektdienā Radio Marija piedāvās attālināti piedalīties divos dievkalpojumos, kas norisināsies Vatikānā – pl. 19 Kunga ciešanu liturģijā un pl. 22 Krusta ceļa lūgšanā, kuru vadīs pāvests Francisks. Pl. 23 Krustaceļu no Vatikāna pārraidīs arī Latvijas Televīzija.

Klusajā sestdienā, 3. aprīlī, radio būs klausāmi divi Kunga augšāmcelšanās vigīlijas dievkalpojumi. Pl. 18 tiks pārraidīts Kristus augšāmcelšanās vigīlijas dievkalpojums no Liepājas Svētā Jāzepa katedrāles, bet pl. 20.30 – no Svētā Pētera bazilikas Romā. Šo dievkalpojumu vadīs pāvests Francisks. Lieldienu rītā pirmais dievkalpojums pl. 8 tiks pārraidīts no Jelgavas Bezvainīgās Jaunavas Marijas katedrāles, bet pl. 11 būs Svētā Mise no Vatikāna, kurai pl. 13 sekos pāvesta Franciska Lieldienu vēstījums un apustuliskā svētība “Urbi et Orbi” (Pilsētai un pasaulei). Pilnu Lieldienu laika radio programmu skatieties šeit.

Rīgas Svētā Jēkaba katedrāles Youtube kontā būs iespēja neklātienē piedalīties Rīgas arhibīskapa metropolīta Zbigņeva Stankeviča vadītajos dievkalpojumos:
1. aprīlī, Lielajā ceturtdienā, pl. 10 Hrizmas svētīšanas Svētajai Misei, pl. 18 – Pēdējo vakariņu Svētajai Misei;
2. aprīlī, Lielajā piektdienā, pl. 15 – Kunga ciešanu dievkalpojumam;
3. aprīlī, Klusajā sestdienā, pl. 18 – Vigīlijas dievkalpojumam;
4. aprīlī, Lieldienās, pl. 8 – Rezurekcijas Svētajai Misei.
Otro Lieldienu dievkalpojumu 5. aprīlī pl. 11 varēs ne tikai skatīties Youtube kanālā, bet arī klausīties Latvijas Radio 1.

Par iespējām piedalīties dievkalpojumos klātienē, kā arī neklātienē savās draudzēs aicinām jautāt konkrēto draudžu prāvestiem.

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti