Miris bīskaps emeritus Jānis Purvinskis

Šodien, 6. aprīlī, ap plkst. 2 naktī mūžībā devās Kijevas-Žitomiras bīskaps emeritus Jānis Purvinskis. Lielajā ceturtdienā, 1. aprīlī, bīskaps smagā stāvoklī tika hospitalizēts sakarā ar aizdomām par saslimšanu ar Covid-19, ziņo Credo.pro.

Jānis Purvinskis ir dzimis 1934. gada 19. novembrī Doļnajas ciemā Ilūkstes novadā poļu ģimenē. Pēc studijām Rīgas Garīgajā seminārā viņš 1961. gada 13. aprīlī tika ordinēts par priesteri un kalpoja Latvijā līdz 1977. gadam. Šajā laikā viņš kā vikārs aprūpēja Daugavpils un īslaicīgi arī Indricas un Krāslavas draudzes ticīgos.

1977. gada jūlijā J. Purvinskis tika pārcelts uz Ukrainu un nozīmēts par Žitomiras Svētās Sofijas draudzes prāvestu un Ukrainas un Moldovas bīskapa vikāru. 1991. gadā pāvests Jānis Pāvils II nominēja J. Purvinski par pirmo atjaunotās Žitomiras diecēzes ordināriju. Bīskapa amatā viņu ordinēja arhibīskaps Frančesko Kolasuonno 1991. gada 4. martā, asistējot bīskapiem Tadeušam Kondrusevičam un Vilhelmam Ņukšam. 1998. gadā Žitomiras diecēze tika pārdēvēta par Kijevas-Žitomiras diecēzi.

2011. gada 15. jūnijā pāvests Benedikts XVI pieņēma Jāņa Purvinska lūgumu atbrīvot viņu no diecēzes vadītāja pienākumiem sakarā ar pensijas vecuma sasniegšanu. 2019. gada decembrī bīskapam tika piešķirts Žitomiras goda pilsoņa nosaukums, kāa rī viņš saņēma citus apbalvojumus par savu kalpošanu vietējās Baznīcas un pilsētas labā, jo, pateicoties viņa iniciatīvai, tika īstenotas vairākas labdarības aktivitātes bērniem no maznodrošinātām ģimenēm, grūtībās nonākušajiem, ģimenēm.

Šeit ir iespēja izlasīt pirms vairāk nekā desmit gadiem tapušo interviju ar bīskapu, kura bija publicētā izdevumā „Katoļu Dzeive“.

Mūžīgo mieru dod viņam, Kungs! 

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti