Maija “Vēstnesis” – par foršiem tētiem

Šonedēļ abonenti paskastītēs saņems, bet draudžu grāmatu galdos būs iespēja iegādāties žurnāla “Katoļu Baznīcas Vēstnesis” maija numuru. Lai arī maijā svinam Mātes dienu, žurnāla veidotāji šomēnes ir pievērsušies tēvišķībai, numura tēmas ietvaros meklējot atbildes uz tādiem jautājumiem, kāds ir labs tētis, kādi ir viņa pienākumi ģimenē un citiem.

Redaktora slejā žurnāla redaktore Ingrīda Lisenkova atgādina, ka 19. martā Baznīcā sākās ģimenei veltītais gads, tāpēc arī žurnāls šogad plāno pievērsties attiecībām, kas raksturīgas ģimenē. “Maijs ir Marijas un mātes mēnesis. Varētu jautāt, tad kāpēc par tēvišķību? Tomēr māti, mātišķību nevar pa īstam cildināt un godā likt, ja nav tēva atbalsta un aizmugures,” raksta I. Lisenkova. Viņa arī norāda, ka mūsdienās biežāk tiek minēts tēvišķības nevis mātišķības trūkums, “kas ir gan dažādu vēsturisku notikumu rezultāts (divu pasaules karu laikā daudzi bērni palika bez tēva, tam sekoja padomju laika kroplīgā ideoloģija), gan pēdējās desmitgadēs izplatīto šķiršanos sekas. Savukārt negatīvā tēvišķības pieredze var būtiski ietekmēt to, kā veidojam attiecības ar mūsu Tēvu Debesīs”.

Numura tēmas ietvaros vispirms ir priestera Andra Ševela MIC raksts “Vīra un tēva biznesa plāns”, kam seko dažādu pieaugušu cilvēku, kā arī bērnu liecības un zīmējumi par to, kāds ir foršs tētis. Ilze Maskalāne savā rakstā pievēršas debesu Tēvam un tam, ko nozīmē būt Dieva bērnam, savukārt Evija Puķe-Jansone raksta par “brūcēm”, kuras varam saņemt no tēva, jo neviens tēvs nav ideāls, kā arī par iespējamiem dziedināšanas ceļiem.

Žurnālā lasītāji atradīs vairākus interesantus rakstus arī citās rubrikās. Piemēram, Arnis Ludboržs rubrikā “Oremus” šoreiz pievēršas Rožukronim, rubrikā “Bīskapi Latvijā” šoreiz laiks iepazīt kardinālu Julijanu Vaivodu, par kuru materiālu sagatavojusi Inese Runce Dr.hist., bet Dace Stirāne rubrikā “Mana draudze” raksta par savu viesošanos Suntažos.

Pērc vai abonē “Vēstnesi” un lasi arī citus rakstus!

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti