Romā atvērs Latvijas un Svētā Krēsla diplomātisko attiecību simtgadei veltītu izdevumu

Atzīmējot Latvijas starptautiskās atzīšanas simtgadi un Latvijas Republikas un Svētā Krēsla diplomātisko attiecību simtgadi, tapis rakstu un dokumentu krājums “100 gadi patiesuma un uzticēšanās garā. Diplomātiskās attiecības starp Latvijas Republiku un Svēto Krēslu”. Krājums izdots ar Ārlietu ministrijas Latvijas valsts simtgades publiskās diplomātijas programmas finansiālu atbalstu sadarbībā ar Svētā Krēsla Valsts sekretariātu, Pontifikālo vēstures zinātņu komiteju un Latvijas Nacionālo arhīvu. Tajā iekļauti priestera Mihaila Volohova un Dr. hist. Ineses Runces pētījumi un līdz šim nepublicēti arhīvu dokumenti par Latvijas un Svētā Krēsla attiecībām (1918–1958).

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs krājuma ievadā raksta: “Latvija ir pateicīga par stingro Svētā Krēsla politiku, vienmēr atbalstot Latviju un visus valsts okupācijas gadus neatzīstot tās inkorporāciju PSRS.”

Valsts prezidenta Egila Levita oficiālās vizītes Vatikānā laikā 10. maijā notiks izdevuma atvēršana. Svinīgajā notikumā Romā, LUMSA universitātē (Libera Universita Maria Santissima Assunta) piedalīsies Eiropas Savienības vēstnieki pie Svētā Krēsla, Valsts sekretariāta amatpersonas, akadēmiķi un zinātnieki. Muzikālo veltījumu nodrošinās Latvijas vokālais ansamblis “Anima Solla”.

Pasākuma tiešraidi 10. maijā plkst. 17.00 (pēc Latvijas laika) būs iespējams skatīties Valsts prezidenta kancelejas sociālajos tīklos un Ārlietu ministrijas Facebook kontā.

E. Levits vizītē Vatikānā būs laikā no 9. līdz 10. maijam. Vizītes ietvaros notiks audience pie pāvesta Franciska. Prezidents piedalīsies Eiropas Savienības – Svētā Krēsla attiecību piecdesmitgades un Latvijas – Svētā Krēsla attiecību simtgades piemiņas pasākumos. Tāpat plānotas sarunas ar Svētā Krēsla Valsts sekretāru kardinālu Pjetro Parolinu. Izsakot kardinālam atzinību par nozīmīgo ieguldījumu Latvijas un Svētā Krēsla attiecību stiprināšanā un padziļināšanā, pēc sarunas notiks valsts apbalvojuma – Triju Zvaigžņu ordeņa lielkrusta komandiera pakāpes – piešķiršanas ceremonija. 

Latvijas Republikas vēstniecība pie Svētā Krēsla; Foto: Ārlietu ministrija

 

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti