Bērniem ar funcionāliem traucējumiem “Caritas“ piedāvā mājas aprūpes pakalpojumu

Nodibinājums “Caritas Latvija” informē, ka bērniem ar funkcionākiem traucējumiem ir iespēja saņemt nodibinājuma īstenoto individualizēto mājas aprūpes pakalpojumu. Pakalpojums ir paredzēts bērniem no dzimšanas līdz 20 gadu vecumam. Tā ietvaros tiek sniegts atbalsts aprūpē, tostarp ēšanā, ēdiena pagatavošanā, ģērbšanā, pozicionēšanā, ķermeņa higiēnas nodrošināšanā un rūpēs par izskatu, medikamentu lietošanā, kā arī uzraudzībā, pašaprūpes spēju un sociālo prasmju attīstībā, saturīga brīvā laika pavadīšanā. Tiek piedāvāta arī bērna pavadīšana un tehniskie palīglīdzekļi.

Pakalpojumu var saņemt Rīgā deklarētie bērni, ja viņiem ir izsniegts Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu Valsts komisijas (VDEĀVK) atzinums par īpašās kopšanas nepieciešamību vai ģimenes ārsta izraksts par to, ka bērnam ir nepieciešams noformēt VDEĀVK atzinumu par īpašās kopšanas nepieciešamību, kā arī bērni, kuriem ir noteikta invaliditāte vai izsniegts ģimenes ārsta vai psihiatra izraksts par nepieciešamību noteikt invaliditāti. Lai saņemtu aprūpes mājās pakalpojumu, bērna likumiskajam pārstāvim ir jāvēršas ar iesniegumu kādā no Rīgas Sociāla dienesta Teritoriālajiem centriem. Rīgas Sociālais dienests līdzfinansē pakalpojumu 490 eiro apmērā mēnesī. “Caritas Latvija” cenrādis ir 10,21 eiro stundā.

Pakalpojumu nodrošina profesionāli “Caritas Latvija” darbinieki, ievērojot ētikas standartus un piemērojoties ģimenes individuālajām vajadzībām. Pakalpojumu nevar sniegt bērna ar funkcionāliem traucējumiem pirmās pakāpes radinieki vai vienas mājsaimniecības locekļi.

Papildu jautājumu gadījumā lūgums sazinoties ar sociālo darbinieci Gunitu Pokšāni pa tālruni 22348865 vai rakstot zu e-pastu: gunitapoksane@gmail.com.

Caritas Latvija

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti