Mūža solījumus kopienā „Chemin Neuf“ salikusi Elīna Rimša no Latvijas

26. jūnijā Kotdivuārā tika iesvētīti vairāki idiakoni un priesteri, savukārt divi precēti pāri un trīs celibāta iesvētītās personas no kopienas „Chemin Neuf“ salika mūža solījumus. Mūža solījumus salika arī latviete Elīna Rimša, kura uz kopienas māju Francijā devās 2013. gadā, bet 2015. gadā salika pirmos solījumus. Pēdējos trīs gadus E. Rimša kalpo kopienas rekolekciju un formācijas centrā Kotdivuārā. Šeit lielākoties ierodas jaunieši no Rietumāfrikas un Centrālāfrikas un pavada vairākus mēnešus.

Jautāta par sajūtām pēc mūža solījumu salikšanas, E. Rimša atbild, ka ir dziļi priecīga un laimīga. Tai pat laikā viņa atzīst, ka nekas reālajā dzīvē neesot mainījies, jo jau pirmos solījumus viņa salikusi ar domu, ka to dara uz visu mūžu. Protams, formācijas un kopienas ceļā ir bijuši šaubu un cīņu brīži, „augšas un lejas“, bet nav zudusi pārliecība par izvēlētā ceļa pareizumu. „Jūtu, ka tas ir mans ceļš. (…)Pārbaudījumi noteikti būs, bet man ir pilnīga pārliecība, ka šis ceļš ir Dieva un arī mana griba.“ Pēdējo gadu laikā Elīnu ikdienas dzīvē pavada un stiprina vārdi no Marka evaņģēlija fragmenta, kurā tiek aprakstīta Jēzus kristība. Tajā (tulkojumā no franču valodas) Dievs saka: „Tu esi mans mīļais Dēls. Tevī es ielieku visu savu prieku.“

Elīna stāsta, ka šogad pēc triju gadu pārtraukuma viņai atkal būs iespēja apmeklēt savu tuviniekus Latvijā. Dzīvojot Francijā, tāda iespēja bija ik pēc diviem gadiem, bet pēc pārcelšanās uz Kotdivuāru apciemot Latviju vairs nebija izdevies. Savas viesošanās laikā Latvijā Elīna kopā ar vēl vienu latviešu māsu Arnitu Buduri, kura mūža solījumus kopienā saliks šī gada augustā, plāno kopīgu pateicības Svēto Misi.

KABIA; Foto no E. Rimšas personīgā arhīva

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti