Uz Aglonu dosimies un svētkos piedalīsimies atbildīgi!

Tuvojoties Aglonas svētkiem, Tieslietu ministrija ir publiskojusi noteikumus, kas ir jāievēro gan svētceļniekiem, kas ceļu uz Aglonas svētvietu mēro kājām, gan arī svētvietas apmeklētājiem, kas laikā no 11. līdz 15. augustam pulcēsies Aglonā, lai svinētu Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkus.

Saskaņā ar noteikumiem svētceļniekiem, kas uz Aglonu dodas kājām, pārvietojoties jāievēro divu metru distance. Svētceļnieku grupā nevar būt vairāk par 50 personām ar piebildi, ka visu svētceļojuma laiku grupa uzturas ārā.

Ministrija norāda, ka gadījumos, kad nepieciešama pulcēšanās iekštelpās (piemēram, palikšana pa nakti), personām obligāti jālieto mutes un deguna aizsegi jeb maskas un jāievēro maksimāli pieļaujamais personu skats – tie ir līdz 20 cilvēki telpā Ja visiem grupas dalībniekiem ir sadarbspējīgs sertifikāts par vakcināciju vai pārslimošanu, tad šie ierobežojumi netiek piemēroti.

Visa svētceļojuma laikā svētceļojuma organizētājs ir atbildīgs par visu drošības prasību ievērošanu. Savukārt personām, kurām ir digitālais sadarbspējīgs testēšanas sertifikāts, ir jārūpējas par tā derīgumu svētceļojuma laikā, savlaicīgi apzinot testēšanas vietas maršrutā.

Arī svētku laikā Aglonā visiem dalībniekiem, kuriem nav derīga digitālā sertifikāta par vakcināciju vai vīrusa pārslimošanu, būs jāievēro vairāki noteikumi. Galveno svētku dievkalpojumu laikā 14. augustā pl. 19 un 15. augustā pl. 12 cilvēki bez iepriekš minētā sertifikāta varēs uzturēties epidemioloģiski daļēji drošā režīma sektorā. Šajā sektorā dalībniekiem būs nepieciešams vismaz sadarbspējīgs testēšanas sertifikāts, kas apliecina, ka pēdējo sešu stundu laikā veiktais SARS-CoV-2 antigēna tests ir negatīvs, vai persona pēdējo 48 stundu laikā ir veikusi Covid-19 testu, nosakot SARS-CoV-2 vīrusa RNS, un tas ir negatīvs. Cilvēku skaits šajā sektorā, ieskaitot personas līdz 12 gadu vecumam, nepārsniegs 1000. Lai pieteiktu savu dalību, iepriekš jāreģistrējas Aglonas bazilikas informācijas centrā pa tālr. +371 25911536 vai e-pastu info.aglona@inbox.lv (informācija bazilikas mājaslapā www.aglonasbazilika.lv). Savukārt personām ar derīgu digitālo sadarbspējīgo sertifikātu par vakcināciju vai pārslimošanu dalība minētajos dievkalpojumos nav ierobežota un iepriekš nav jāreģistrējas.

Dodoties uz šiem dievkalpojumiem, visiem būs jāuzrāda personu apliecinošs dokuments kopā ar digitālo sadarbspējīgu sertifikātu par Covid-19 pārslimošanu, vakcināciju vai negatīvu testu.

Lai piedalītos citos dievkalpojumos, kas notiks laikā no 11. līdz 13. augustam, iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama. Tajos atļautais dalībnieku skaits būs ne vairāk kā 1000 cilvēki.

Tieslietu ministrija norāda, ka pasākuma norises vietā būs izvietota informācija par epidemioloģiskās drošības prasībām un piesardzības pasākumiem. Savukārt cilvēku plūsmas kontroli gan pirms dievkalpojumiem, gan to laikā un pēc dievkalpojumiem, kā arī sabiedriskās drošības un epidemioloģisko prasību uzraudzību veiks gan draudzes brīvprātīgie, gan atbildīgie dienesti (Valsts policijas un Zemessardzes pārstāvji).

Aglonas bazilikas draudzes teritorijā nebūs pieejamas telšu vietas, un iepriekšēja naktsmītņu pieteikšana ir obligāta. Nakšņošainai tiks piedāvātas vietas ne vairāk kā 400 personām, kuras ir vakcinētas vai pārslimojušas. Tāpēc tiem, kas vēlēsies nakšņot Aglonas bazilikas draudzes telpās, ir savlaicīgi jāsazinās ar Aglonas bazilikas draudzi, kā arī jāseko līdzi draudzes mājaslapā izvietotajai informācijai.

Tāpat šogad Aglonas bazilikas teritorijā netiks veikta tirdzniecība, bet pieguļošajā teritorijā tiks piedāvāti izbraukuma ēdināšanas pakalpojumi.

Visi tie, kuri šaubās par savu veselības stāvokli, ir aicināti svētku norisei sekot attālināti, paliekot mājās, tādā veidā atbildīgi izturoties gan pret savu, gan apkārtējo veselību.

KABIA; Foto: Aglonas bazilika

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti