Jaunieši dalās savās šodienas sajūtās un sapņos

Sācies vasaras brīvlaika pēdējais mēnesis. Skolēniem un studentiem tā ir iespēja atjaunot un krāt spēkus, gatavojoties jaunajam mācību vai akadēmiskajam gadam. Rīgas arhidiecēzes jauniešu koordinatore Anda Aleksandrova, kura šai amatā strādā kopš 2021. gada sākuma, šo laiku ir izmantojusi, lai tiktos ar jauniešiem un sarunās uzzinātu, kā viņi šobrīd jūtas, kas viņiem sāp, kas iepriecina, ko viņi sagaida no apkārtējiem un nākotnes.

Sarunas notika vasaras nometnes “KaNeLa” laikā. Tie ir jaunieši, kas paši reiz kā bērni piedalījušies šajā nometnē, bet tagad darbojas kā animatori un palīdz organizēt aktivitātes bērniem. Sarunās piedalījās astoņi jaunieši, kuri atbildēja uz 13 dažādiem jautājumiem, piemēram, kāds ir viņu lielākais sapnis, ko viņi ieteiktu vecākiem, lai viņi labāk izprastu savus bērnus, kas viņiem sagādā lielākās grūtības, ko viņi vēlētos mainīt pasaulē un citiem jautājumiem.

Tuvāko nedēļu laikā mūsu Facebook kontā piedāvāsim iepazīt šos jauniešus un viņu sniegtās atbildes.

A. Aleksandrova norāda: “Šajā laikā no janvāra līdz augustam sarunās ar jauniešiem ir bijušas ļoti dažādas emocijas. Vasaras periodu jaunieši cenšas maksimāli izdzīvot un tiem, kam ir iespēja, dodas uz nometnēm, svētceļojumos, pārgājienos, piedalās projektos un izbauda aizraujošu vasaru. Galvenā atziņa, ka jauniešiem ļoti būtiski ir draugi un citi jaunieši. Viņi burtiski “sabrūk” un “ieraujas sevī”, tiklīdz tiek atņemta iespēja komunicēt ar citiem un tikties. Jauniešiem šis Covid laiks ir bijis īpaši grūts, jo tika liegtas viņiem tik svarīgās un pierastās aktivitātes – tikšanās ar draugiem, brīvā laika pavadīšana un skolas apmeklēšana. Viņiem ir nepieciešams atbalsts no draugiem, vecākiem, skolotājiem un arī prāvestiem. Lai draudze un Baznīca ir tā vieta, kas jaunieti ceļ, palīdzot attīstīt viņa talantus, uzklausot un atbalstot!” A. Aleksandrova tāpat uzsver, ka viņa savā darbā iedvesmojas no pāvesta Franciska vārdiem, kas ir izteikti apustuliskajā pamudinājumā “Christus vivit”: “Mēs vēlamies sadzirdēt viņus un iedrošināt! Ieklausīsimies viņos un palīdzēsim augt. Viņiem priekšā ir jauni apvāršņi un lieli izaicinājumi.”

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti