Rīgas domē atklās izstādi “Mieram tuvu” Solidaritātes fonda atbalstam

Rīt, 25. augustā, pl. 18 Rīgas domē tiks atvērta labdarības izstāde/izsole “Mieram tuvu” Solidaritātes fonda atbalstam. Izstādi izdevniecība “KALA Raksti” rīkos jau piekto gadu. Šogad tā ir īpaša tādēļ, ka Soldaritātes fonds atzīmē 15 gadu jubileju. Izstādes rīkotāji tāpat ziņo, ka izstāde tiek veltīta priestera Gata Mārtiņa Bezdelīgas piemiņai. Priesteris šī gada pavasarī mira pēc saslimšanas ar Covid-19.

“KALA Raksti” pārstāve Aija Balode ziņo, ka izstādes atklāšanā tiks lasīti fragmenti no G. M. Bezdelīgas dzejoļu grāmatas “Mēs sēdējām divatā”, kā arī izstādē būs skatāms un izsolē pieejams viņa mākslas darbs “Dārzs”. “Viņa gleznu kolekcija palika Baznīcas īpašumā, un viens no darbiem tika izraudzīts šai labdarības izsolei kā īpašs atbalsts “Mieram tuvu” Solidaritātes fondam,” paskaidro A. Balode.

Izstādē, kas Rīgas domē būs aplūkojama līdz 14. septembrim, kopumā būs 23 mākslas darbi, kurus pēc tam būs iespējams iegādāties labdarības izsolē. Darbus labdarības projektam ir ziedojuši Latvijā pazīstami mākslinieki. Starp viņiem ir Aleksejs Naumovs, Gundega Dūduma, Dina Ābele, Guna Millersone, Signe Vanadziņa, Dita Lūse, Alberts Pauliņš un citi.

Visi izstādē izstādītie darbi piedalīsies izsolē. Vispirms tā notiks tiešsaistē mājaslapā www.mieramtuvu.lv, bet 16. septembrī klātienē Mazajā pils ielā 2, Rīgā. Klātienē tiks piedāvāti 12 tobrīd visaugstāk novērtētie mākslas darbi. Izsole notiks “Mieram tuvu” Solidaritātes fonda jubilejas svinību ietvaros.

Māksliniece Diāna Dimza-Dimme par savu dalību izsolē stāsta: “Uzskatu, ka izdevums “Mieram tuvu” ir nozīmīgs Latvijas sabiedrības garīgās veselības stiprināšanai; tas ir stimuls ikvienam cilvēkam, kas praktizē kādu garīguma formu, pievērsties lūgšanai, bet tā mūs padara stiprākus un tīrākus.” Savukārt Signe Vanadziņa, lai arī atzīst, ka nepieskaita sevi pie kristiešu “jaukās kopienas”, norāda, ka nespējusi atteikt piedalīties izsolē. “Mēs katrs pie Dieva ejam pa savu ceļu. Tie, kuriem šis ceļš ir Jēzum Kristum pie rokas, gūst stiprinājumu, lasot grāmatiņu “Mieram tuvu”. Ja ar savu mākslas darbu varu viņiem nest spēku un cerību grūtā brīdī – ar prieku!” atzīst māksliniece.

“Mieram tuvu” ir kabatas formāta garīgās dzīves kalendārs, kas katrai dienai piedāvā lasījumus no Svētajiem Rakstiem, kā arī lūgšanu un pārdomu tekstus. 2006. gadā tika dibināts “Mieram tuvu Solidaritātes fonds”, lai arī tā starpniecību izdevums būtu pieejams cilvēkiem krīzes situācijās vai vientulībā – cietumos, slimnīcās, veco ļaužu namos un citviet.

Tos, kuriem nebūs iespējas izstādes atklāšanā piedalīties klātienē, “Mieram tuvu” aicina sekot līdzi video tiešraidei izdevuma Facebook kontā.

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti