Koncertprogramma “Zem Latvijas debesjuma. Rīga” Rīgas dievnamos

27. augustā pl. 18 Rīgas vissvētās Trīsvienības baznīcā un 16. septembrī pl. 19 Rīgas Svētā Franciska baznīcā Latvijas Nacionālās operas solistes Ilonas Bageles, ērģelnieces Ilonas Birģeles un čellistes Initas Malnačas izpildījumā izskanēs koncertprogramma “Zem Latvijas debesjuma. Rīga”, kuras centrā divi šai koncertprogrammai radīti pasaules pirmatskaņojumi – Ilonas Breģes “ Es runāt gribētu tik klusi” ar Māras Zālītes dzeju mecosoprānam un ērģelēm un Agnetas Krilovas „Mīlestība – debesu dāvana” mecosoprānam, čellam un ērģelēm ar šī gada jubilāra Aleksandra Čaka dzeju.

Rīga – pilsēta, kuru ar mīlestību par mājām saukušas un sauc izcilas dažādu tautību personības mūzikā un mākslā, kā arī šīs pilsētas dažādu tautību iedzīvotāji. Mūsdienu multikulturālā vide un jaunā situācija pasaulē ir iedvesmojusi mākslinieces radīt jaunu koncertprogrammu, kurā klausītājiem būs iespēja dzirdēt un sajust vienojošu emocionālo stīgu dažādu tautu komponistu mūzikā. Programmā iekļauti mūzikas opusi, kas pārstāv gan latviešu, gan Latvijā un Rīgā dzīvojošu mazākumtautību kultūru.

Mākslinieces ir izvēlējušās īpašas koncertu norises vietas – Pļavnieku un Latgales priekšpilsētas dievnamus -, uzsverot gan to kultūrvēsturisko nozīmīgumu, gan alternatīvu koncertzālēm ar lielisku akustiku. Šoreiz savā koncertprogrammā mākslinieces ir ietvērušas latviešu, latgaliešu, lietuviešu, igauņu, krievu, poļu un ebreju tautas mūzikas un oriģinālmūzikas kompozīcijas, kas rakstītas ērģelēm, balsij, čellam, kā arī dažādu opusu pārlikumus šim sastāvam. Koncertā ietvertās kompozīcijas tiks izpildītas oriģinālvalodās.
Programmā skanēs Ilonas Rupaines, Mihaila Tariverdijeva , Arvo Perta, Maksa Bruha, Ilonas Breģes, Agnetas Krilovas, Naomi Šemeras, Stefana Vitvicka, Jaroslavo Cehanovičaus mūzika.

Ieeja koncertā bez maksas, uzrādot Covid-19 sertifikātu vai negatīvu testu kopā ar personu apliecinošu dokumentu.

Koncertu organizē biedrība “Mulino dell’arte” ar Rīgas domes atbalstu.

Inita Malnača, Biedrības “Mulino dell’arte” valdes priekšsēdētāja

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti