“Katoļu Baznīcas Vēstneša” tēma septembrī – dialogs

Iznācis žurnāla “Katoļu Baznīcas Vēstnesis” septembra numurs, kas šoreiz veltīts dialogam. Žurnāla redaktore Ingrīda Lisenkova redaktora slejā raksta: “Lasot domu apmaiņu starp katoļiem dažādās Facebook grupās, man paliek skumji. Nu, piemēram, komentārus zem katolis.lv ziņām par Aglonas svētkiem. Vai diskusijas starp vakcinācijas atbalstītājiem un pretiniekiem. Vai polemiku par dabisku ģimeni. Skumji paliek, jo tonalitāte nereti ir nicinoša un aizskaroša. Arī es esmu vienā no pusēm, tomēr man ir neērti, kad tā tiek aizstāvēta izsmējīgi, pazemojot otru.” Viņa norāda, ka dialoga pamatā ir cieņa un mīlestība pret tiem, kuri pārstāv pretēju viedokli.

Redaktore skaidro, ka šoreiz tēmas izklāstā kā pirmā ir ievietota Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskapa Jāņa Vanaga uzruna 21. augustā ekumeniskajā dievkalpojumā Rīgas Domā. “Tur es saklausīju gan cieņu un mīlestību pret ikvienu, gan arī uzticību patiesībai,” nodomu ievietot šo uzrunu izdevumā skaidro redaktore. J. Vanaga uzrunai seko fragments no Rīgas arhibīskapa metropolīta Zbigņeva Stankeviča sprediķa Aglonā šī gada 14. augustā.

Numura tēmu papildina I. Lisenkovas studiju laika pierakstos atrastās atziņas no kursa “Žurnālista ētika” par dialogu un patiesības meklējumiem dialoga ceļā. Uldis un Daina Žurilo no “Laulāto Tikšanās” raksta par dialogu laulībā un ģimenē. Rakstā “Pieci pāvesta Franciska padomi” ir apkopoti pāvesta ieteikumi dialoga veidošanai ģimenē no apustuliskā pamudinājuma “Amoris laetitia”. Numura tēmu noslēdz Gabrielas Kabjēres stāsts “Bumbieru vīns”.

Rubrikā “Stūrakmens” priesteris Kristaps Oliņš raksta par svētuma ceļu, bet rubrikā “Oremus” Arnis Ludboržs šoreiz stāsta par eņģeļiem un to godināšanu. Ar materiālu par bīskapu Vilhelmu Ņukšu noslēdzas rakstu sērija “Bīskapi Latvijā”. I. Lisenkova norāda: “Pēc iepriekšējā raksta saņēmu kritiku – kāpēc, būdami katoļu žurnāls, rakstām par bīskapiem arī mazāk patīkamas lietas (runa konkrēti par sadarbību ar VDK)? Manuprāt, autore Solveiga Krūmiņa-Koņkova lieliski izpildīja grūto uzdevumu – rakstīja patiesību, bet darīja to ar mīlestību. Un tieši tas ir mūsu, katoļu mediju, uzdevums. Rakstīt par mazāk patīkamo, bet ar mīlestību, kamēr no sekulāriem medijiem šādu pieeju sagaidīt nevaram. Patiesība, kas pateikta mīlestībā, manuprāt, ir dziedinoša.”

Žurnāla vāku šoreiz rotā fragments Skrīveru baznīcas, jo rubrikā “Mana draudze” Dace Stirāne viesojas Skrīveros.

Meklējiet “Vēstnesi” savu draudžu grāmatu galdos vai abonējiet Latvijas Pasta nodaļās un lasiet žurnāla septembra numurā ietvertos materiālus!

KABIA

 

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti