“Mieram tuvu” Solidaritātes fonda jubileja uz labdarības izsoles noslēgums jau nākamnedēļ!

Vēl nedēļu – līdz 14. septembrim – Rīgas domē būs skatāma izstāde, kurā izstādītie 23 mākslas darbi piedalās šī gada “Mieram tuvu” rīkotajā labdarības izsolē Solidaritātes fonda atbalstam. Izstāde tika atklāta 25. augustā, un izsole līdz 14. septembrim pl. 12 notiek tiešsaistē mājaslapā www.mieramtuvu.lv.

“Mieram tuvu” pārstāve Aija Balode skaidro, ka izsoles otra daļa – kulminācija – norisināsies klātienē 16. septembrī pl. 18 Rīgā, Mazajā Pils ielā 2 Solidaritātes fonda 15 gadu jubilejas svētku ietvaros. Tajā piedalīsies 12 visaugstāk novērtētie darbi. Jubilejas svinības sāksies pl. 16 ar pateicības dievkalpojumu Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas baznīcā. No pl. 17.30 būs iespēja ierasties svētku norises vietā Mazajā Pils ielā 2. Pasākuma programmā paredzēts ne tikai izsoles noslēgums, bet arī muzikāli pārsteigumi, liecības par fonda darbu, kā arī uzkodas un sadraudzība.

Runājot par pārējiem 11 mākslas darbiem, kas piedalās izstādē un arī izsolē, A. Balode skaidro, ka tiem jau būs zināmi īpašnieki un izsole noslēgsies 14. septembrī tiešsaistē. Jautāta, kāpēc daļa darbu nepiedalīses kulminācijas pasākumā, viņa norāda, ka tādā veidā tiek piedāvāta iespēja izsolē piedalīties lielākam cilvēku skaitam, arī tiem, kas dzīvo ārzemēs, tālu no Rīgas un noslēguma pasākumā tāpēc ierasties nevar. Iepriekšējos gados bija situācijas, kad cilvēki piedalījās izsolē tiešsaistē, bet gala pasākumā ierasties nevarēja, tāpēc viņu gribētie darbi tika pārsolīti. A. Balode arī pastāstīja, ka lēmums noslēgumā izsolīt mazāku skaitu darbu tika pieņemts arī tāpēc, lai Solidaritātes fonda jubilejas svinību laikā būtu vairāk laika muzikāliem pārsteigumiem, sarunām, liecībām.

Atgādinām, ka darbus šā gada “Mieram tuvu” labdarības izsolei ir veltījuši tādi mākslinieki, kā Aleksejs Naumovs, Gundega Dūduma, Dina Ābele, Guna Millersone, Signe Vanadziņa, Dita Lūse, Alberts Pauliņš un citi. Izstādes rīkotāji īpaši izceļ gleznu “Dārzs”. Tās autors ir priesteris, kā arī gleznotājs un dzejnieks Gatis Mārtiņš Bezdelīga, kurš šajā pavasarī zaudēja cīņā ar Covid-19. Viņa gleznu kolekcija palika Baznīcas īpašumā, un viens no darbiem tika uzdāvināts “Mieram Tuvu” Solidaritātes fondam. Izstāde un izsole ir veltīta priestera Gata Mārtiņa Bezdelīgas piemiņai.
Izsolei var reģistrēties mājaslapā www.mieramtuvu.lv. Reģistrēšanās ir arī ieejas karte 16. septembra pasākumam. Pasākuma rīkotāji norāda, ka ieeja pasākumā būs iespējama, uzrādot Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.

Izsolē gūtie līdzekļi tiks izmantoti Solidaritātes fonda darbam visa nākamā gada garumā, un tādēļ par nosolītajiem mākslas darbiem varēs norēķināties 12 mēnešu laikā.

“Mieram Tuvu” izsaka pateicību visiem, kuri šogad ar savu dāsnumu atbalstīs “Mieram Tuvu” labdarības un evaņģelizācijas darbu, fondam iesoļojot otrajā piecpadsmitgadē! Jo īpaši sirsnīgu pateicību viņi pauž visiem māksliniekiem, kuri šogad izsoli atbalsta ar saviem darbiem.

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti