Katoļu ģimnāzijā 1. septembris ar arhibīskapu un izglītības un zinātnes ministri

Pēc vasaras brīvlaika šodien skolās atgriezušies skolēni. 1. septembrī skolēniem un viņu vecākiem durvis atkaļ vaļā vēra Rīgas Katoļu ģimnāzija (RKĢ), lai ar Rīgas arhibīskapa metropolīta Zbigņeva Stankeviča vadīto dievkalpojum un viņa doto svētību, kā arī izglītības un zinātnes ministres Anitas Muižnieces sveicienu un laba vēlējumiem sāktu 2021./2022. mācību gadu.

Pēc dievkalpojuma skolas direktore Anna Jermakoviča teica paldies vecākiem par to, ka izvēlējušies Rīgas Katoļu ģimnāziju saviem bērniem, un atgādināja par RKĢ principiem – vairāk nekā izglītība. A. Muižniece sacīja: “Katram cilvēkam savā dzīvē ir jāmācās, un jāmācās mums ir visa mūža garumā, taču tas, kurš domā, ka mācīšanās apstājas pie paša personīgās izaugsmes, maldās. Mums katram jāmācās, lai iegūtās gudrības spētu dot tālāk, tā darot visu cilvēci labāku. Novēlu, lai arī šī skola ir vieta, kur ik dienu piedzīvo zināšanu dalīšanās prieku un bagātību ar pārējiem!”

Ģimnāzijas direktore ziņo, ka ģimnāzijā klātienē mācības 1. septembrī sāk 160 skolēni, bet vēl 58 skolēni no 1. līdz 8. klasei mācīsies mājmācībā. Aptuveni 70 bērni ir pirmskolā. Pirmajā klasē mācības šogad sāk 19 skolēni.

Pēc direktores sacītā, pirms mācību gada sākuma visi skolēni ir nodevuši Covid-19 testus, un tie visi ir negatīvi. No pedagogiem 85% jau nir noslēguši vakcinācijas kursu.

“Ceram, ka mācības notiks šogad klātienē, darīsim visu iespējamo, lai tas tā būtu: vēdināsim klases un gaiteņus, ievērosim skolēnu plūsmu virzienus, katru dienu garajā starpbrīdī dosimies ārā, dezinficēsim rokas un visas nepieciešamās solu virsmas, ievērosim epidemioloģiskās prasības. Skolēni ļoti vēlas atgriezties ģimnāzijā klātienē, ir noilgojušies pēc draugiem, klases biedriem un pat skolotājiem,” pauž A. Jermakoviča.

Sveicam visus pedagogus, skolēnus un viņu vecākus Zinību dienā!

KABIA; Foto: Rīgas Katoļu ģimnāzija

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti

Mainījusies KABIA valde

Aprīļa beigās mainījusies Katoļu Baznīcas informācijas aģentūras valde. Par KABIA valdes priekšsēdētāju iecelts Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs, kurš šajā

Lasīt vairāk »