„Caritas Latvija“ brīvprātīgie ienes dažādību un prieku Rīgas sociālās aprūpes centros un patversmēs

Kopš šī gada augusta nodibinājums „Caritas Latvija“ ir iesaistījies brīvprātīgā darba organizēšanā sešās Rīgas sociālajās institūcijās. Darbs uzsākās strauji – vienlaikus notika praktiskā kalpošana sociālās aprūpes centros, slēgti līgumi ar brīvprātīgajiem un viņi ievadīti jaunajos pienākumos, tāpat notika informēšanas darbs draudzēs un sociālajos medijos, iepazīšanās ar institūcijām, kā arī citi praktiski darbiņi. Šobrīd atskatoties var teikt, ka esam labi “iešūpojušies” un stabili turpinām iesākto.

14. oktobrī klātienē un attālināti tikās projektā iesaistītie, lai dalītos pirmā darba cēliena iespaidos, iepazītos, savstarpēji stiprinātos un bagātinātos, dalītos pieredzē. Tikšanās notika Svētās Ģimenes mājā, kur sanākušos priecēja sirsnīgs muzikāls sveiciens Mārča un Ilonas izpildījumā, kā arī brīvprātīgās Daigas dzeja.

Brīvprātīgo kustībai Rīgas pašvaldības institūcijās ir pievienojušies gan cilvēki ar iepriekšēju pieredzi šajā darbā (biedrībā “Svētās Ģimenes māja”, nodibinājumā “Caritas Latvija”), gan bez tās. Kopumā tika noslēgti līgumi ar 34 cilvēkiem, no kuriem kāds iesaistījās vienu, cits vairākas reizes. Katra ceļš līdz brīvprātīgā darbam ir bijis citāds, bet katrs ir sajutis tajā prieku un gandarījumu, sajutis to kā savu aicinājumu. Brīvprātīgie šo trīs ar pus mēnešu laikā ir darījuši dažādas lieliskas lietas – palīdzējuši pansionātu iemītniekiem nokļūt uz baznīcām (katoļu un pareizticīgo), lai piedalītos dievkalpojumos, rādījuši kristīgās filmas, devušies pastaigās, ekskursijās, veltījuši laiku sarunām gan klātienē, gan telefoniski, palīdzējuši sporta spēļu organizēšanā, kanisterapijā un citas. Tikšanās laikā tika secināts, ka tās nebūt nav visas idejas, kuras projektā iesaistītie vēlas realizēt.

Tikšanos noslēdza kopīga lūgšana, jo tieši ticībā smeltais spēks un mīlestība var būt stiprs pamats tālākajam ceļam kopā ar tiem, kuri ir mums uzticēti. Kā savā vēstījumā V Vispasaules trūkumcietēju dienai raksta pāvests Francisks: “Nabadzīgie ir mūsu vidū. Cik evaņģēliski tas būtu, ja mēs varētu pateikt visu patiesību: arī mēs esam nabagi, jo vienīgi tā mēs patiešām varam viņus pazīt, lai viņi kļūtu par daļu no mūsu dzīves un par mūsu pestīšanas instrumentu.”

„Caritas Latvija“ atgādina, ka projekta sadarbības institūcijas ir SAC “Gaiļezers”, SAC “Mežciems”, SAC “Stella maris”, Bērnu un jaunieši centri, Rīgas pilsētas 1. slimnīca un Rīgas patversmes. Nodibinājums ir saņēmis arī pozitīvas atsauksmes no centriem, kurus apmeklē brīvprātīgie. Tie ir „pateicīgi par veiksmīgo un koordinēto sadarbību. Arī mēs no savas puses esam pateicīgi par sociālo institūciju pretimnākšanu un atvērtību jaunām idejām,“ uzsver „Caritas Latvija“ pārstāvji.

Projekts noslēgsies šī gada 31. decembrī, taču plānots, ka līgumi tiks pagarināti arī pēc tam. Aizvien komandā tiek gaidīti jauni brīvprātīgie, kuru sirdī deg vēlme kalpot savam tuvākajam vai vienkārši gūt jaunu pieredzi, lietderīgi pavadīt brīvo laiku. Ja esi viens no viņiem, raksti – info@caritas.lv, vai zvani – 22 348 865 (Gunita).

“Caritas Latvija”

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti