Ārkārtas situācijas laikā baznīcas varēs darboties no pl. 6 līdz 21

Kopš šīs nedēļas sākuma, 11. oktobra, līdz 2022. gada 11. janvārim Latvijā ir izsludināta ārkārtas situācija, lai apturētu Covid-19 infekcijas izplatības ātrumu, nepārslogotu veselības aprūpi un glābtu iespējami vairāk cilvēku dzīvību. Šai laikā ir ieviesti vairāki drošības pasākumi un ierobežojumi, kurus aicināts ievērot ikviens Latvijas iedzīvotājs.

Ārkārtas situācijas laikā nelieli papildu ierobežojumi būs jāievēro arī dievkalpojumu un reliģisko darbību veicējiem un apmeklētājiem. Šajā laikā baznīcas un reliģisko darbību vietas apmeklētājiem varēs būt atvērtas ne agrāk kā no pl. 6. Darbība tām būs jābeidz līdz pl. 21. Baznīcas var apmeklēt visi iedzīvotāji, arī tie, kuriem nav vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta. Šādā gadījumā apmeklētājiem ir pareizi jālieto sejas maska, katram apmeklētājam jānodrošina vismaz 15 kvadrātmetru liela platība. Tāpat jāturpina ievērot vispārējie drošības pasākumi – distances ievērošana, kontaktu samazināšana, telpu vēdināšana, roku dezinfekcija, roku dezinfekcijas līdzekļu pieejamība. Lai mazinātu infekcijas izplatības draudus, kā arī smagas slimības norises gaitu, iedzīvotāji tiek aicināti vakcinēties.

Pirmdien, 11.oktobrī, Reliģijas lietu konsultatīvās padomes sēdē, kas norisinājās tiešsaistē, baznīcu vadītāji tieslietu ministram Jānim Bordānam apliecināja, ka atbalsta vakcinēšanos pret Covid-19, kā arī ir gatavi vēl aktīvāk mudināt savu draudžu locekļus vakcinēties, tādā veidā rūpējoties ne tikai par savu veselību, bet arī visas sabiedrības drošumu.

Sarunas laikā ar baznīcu vadītājiem izskanēja aicinājums arī sabiedriskajiem medijiem vēl aktīvāk iesaistīties vakcinēšanās nozīmes skaidrošanā un ar praktiskiem piemēriem uzrunāt iedzīvotājus vakcinēties pret Covid-19, pēc iespējas plašāk šajā procesā iesaistot mediķus un veselības ekspertus.

Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs norāda: “Pāvests Francisks ir uzsvēris, ka vakcinēšanās pret Covid-19 ir tuvākmīlestības žests. Tādējādi mēs pasargājam gan sevi, gan mūsu tuviniekus un līdzcilvēkus no nopietnas saslimšanas riska. Varu to teikt, balstoties arī uz savu personisko pieredzi.” Viņš aicina ticīgos meklēt objektīvu informāciju par Covid-19 un vakcināciju, kritiski izvērtēt sociālajos tīklos un medijos pausto informāciju, uzticēties zinātnē un faktos pamatotiem skaidrojumiem. “Aicinu par vakcinācijas kampaņu atbildīgo dienestu pārstāvjus aktīvāk monitorēt sociālajos tīklos notiekošo un operatīvi reaģēt, atmaskojot tajos visaktīvāk cirkulējošās viltus ziņas. Manuprāt, šāda atbildīgo dienestu pieeja vairotu cilvēkos uzticību valdības lēmumiem un sekmētu vakcinācijas pret Covid-19 aptveri,” uzskata arhibīskaps.

Pašlaik pieņemts lēmums, ka ierobežojumi būs spēkā no 2021. gada 11. oktobra līdz 2022. gada 11. janvārim.

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti