Lāčplēša dienā aicina skandināt baznīcu zvanus

Latvijas Republikas Aizsardzības ministrija ir nosūtījusi vēstuli Latvijas lielāko krīstīgo konfesiju pārstāvjiem, aicinot uz sadarbību Lāčplēša dienas svinībās un ieskandināt visu baznīcu zvanus. 

Aizsardzības ministrijas paziņojumā rakstīts, ka ministrija un Nacionālie bruņotie spēki Lāčplēša dienā, 11. novembrī, plāno atzīmēt uzvaru pār Bermonta karaspēku, kas tika gūta vairāk nekā pirms simts gadiem.

“Ņemot vērā sarežģīto situāciju valstī, kā arī rūpējoties par sabiedrības epidemioloģisko drošību, šogad esam pilnībā atteikušies no publisku pasākumu rīkošanas. Vienlaikus vēlamies šo dienu izcelt kā atgādinājumu par pārvarētajām grūtībām un gūto uzvaru 1919. gada 11. novembrī. Vēstures liecības vēsta, ka 1919. gada 11. novembrī par godu Latvijas armijai, kas atbrīvoja galvaspilsētu no sīksta un daudz labāk apbruņota pretinieka, skanēja visi Rīgas baznīcu zvani,” atgādina ministrija.

Tāpēc Aizsardzības ministrija aicina, lai Lāčplēša dienā pl. 9 visu konfesiju baznīcās trīs minūtes skanētu zvani, atminoties šo būtisko uzvaru un pieminot kritušos karavīrus. Tāpat draudzes ir aicinātas šajā nedēļā individuāli aizlūgt par karavīriem un visiem dienestiem, kas gādā par drošību, kā arī par Latvijas valsti un valsts vadītājiem.

Aicinām šajā iniciatīvā iesaistīties arī katoļu dievnamus!

KABIA

 

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti