Visi brāļi un māsas, mīlestība bez ierobežojumiem un robežām

1. novembrī, kad Baznīca atzīmē Visu svēto dienu, kustība “Pro Sanctitate” īpašā veidā aicina domāt par katra ceļu uz svētumu un atzīmē Vispasaules svētdarīšanas dienu. Šogad šīs dienas tēma ir: “Visi brāļi un māsas, mīlestība bez ierobežojumiem un robežām”.

Svētdien, 31. oktobrī, kustība “Pro Sanctiate” aicina uz šīs dienas svinībām tiešsaistē Rīgas Svētā Jēkaba katedrāles Youtube kanālā, kur pl. 16.30 no katedrāles tiks pārraidīta adorācija un Rožukronis, bet pl. 17.30 – Svētā Mise.

Kustības pārstāvji skaidro, ka šīs dienas tēma ir izvēlēta, sekojot līdzi mūsdienu situācijai. “Visā pasaulē, globalizētā pasaulē, kurā dzīvojam, redzam, ka cilvēki pārvietojas no vienas valsts uz citu. Notiek kultūru apmaiņa, tiekas dažādas mentaliātes. Jūs dodaties uz kādu valsti un redzat, cik multikulturāla tā ir kļuvusi. Mēs šādi dzīvojam gandrīz visās lielajās pasaules pilsētās. Vienlaikus mēs saskaramies ar lielu imigrācijas problēmu, jo tūkstošiem cilvēku pamet savas valstis kara, nabadzības un diktatūru dēļ,” rakstīts kustības “Pro Sanctitate” paziņojumā.

Pāvests Francisks nesen uzrakstīja encikliku “Visi brāļi”. Kustības “Pro Sanctitate” dibinātjās Guljermo Džakvinta jau 1970. gadā uzrakstīja grāmatu par brālību, uzsverot, cik svarīgi ir veidot brālību neatkarīgi no mūsu atrašanās vietas: ģimenēs, skolās, sabiedrībā, darbā, politikā un citur.

Šoden arī Baltijas valstīs saskaramies ar imigrācijas problēmu. Pie mūsu robežām atrodas cilvēki, kas nāk no Irākas un pamet savas valstis kara, nabadzības un citu sarežģītu situāciju dēļ. Kā mēs, kristieši, rīkojamies šādās situācijās? Jēzus mums sniedz atbildi: “Mīliet viens otru, tāpat kā es jūs mīlēju.”

Atzīmējot Vispasaules svētdarīšanas dienu, esam aicināti pārdomāt, lūgt un radīt sev apkārt brālības garu, mīlot un izturoties pret visiem kā saviem brāļiem un māsām. Kustība piedāvā iedziļināties pāvesta Francika un G. Džkakvintas tekstos, lai labāk izprastu un piedzīvotu brālību.

“Es ilgojos, lai šajā laikā, kurā mums lemts dzīvot, mēs, atzīstot katram cilvēkam piemītošo cieņu, spētu visu starpā atjaunot vēlmi pēc vispasaules brālības. Visu starpā: “Lūk, noslēpums, kas ļauj sapņot un padarīt mūsu dzīvi par skaistu piedzīvojumu. Neviens nevar dzīvot dzīvi nošķirtībā. […] Mums ir vajadzīga kopiena, kas atbalsta mūs, palīdz mums, kopiena, kurā mēs palīdzam viens otram lūkoties nākotnē. Cik svarīgi ir sapņot kopā! […] Vienatnē mēs riskējam saskatīt viltus mirāžas, redzēt to, kā nemaz nav; sapņi turpretim tiek būvēti kopā”. (Uzruna ekumeniskas un starpreliģiju tikšanās laikā ar jauniešiem, Skopje, Ziemeļmaķedonija 2019. gada 7. maijā) Sapņosim kā vienota cilvēce, kā ceļinieki, kas staigā cilvēka miesā, kā vienas mūs visus uzņemošas Zemes bērni – katrs ar savas ticības un pārliecības bagātību, katrs ar savu balsi, visi brāļi un māsas.” (Francisks, enciklika “Visi brāļi”)

“Blakus tavam brālim, kurš ir dzimis no tās pašas miesas, ir bezgalīgi daudz cilvēku, kuri ir tikpat lielā mērā tavi brāļi. Daudzi cieš badu: neesi vienaldzīgs pret tiem; citi ir slimi: nepamet tos; tiem ir vajadzīgas mājas, kas nebūtu tikai kāda nožēlojama būda vai arī aukstas zvaigžņotas vai lietainas debesis: dari kaut ko viņu labā. Daudzi no šiem mazajiem, ja visi viņus uztvertu kā bērnus un brāļus, saņēmuši mācības un aprūpi, varētu mierīgi lūkoties nākotnē. Mēs neesam dzimuši, lai viens otru ienīstu un apkarotu, bet gan lai viens otru mīlētu un viens otram palīdzētu. Tātad vardarbība, šķelšanās, netaisnība un cīņa nevar būt cilvēces pamatlikums, jo tai vajadzētu censties īstenot universālās brālības sapni, kas būtu spējīgs ignorēt vai pārvarēt ikvienu šķērsli. Vienīgi brālīgā vienotība varēs glābt mūsu – brīvu cilvēku, nākotni.” (G. Džakvinta, “Brālība”)

Pro Sanctitate

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti