Jaunmārupē turpinās darbs pie kultūras un garīguma centra “Kairos” izveides

Pēc gandrīz divus gadus ilgas plānošanas un diskusijām ar vietējiem iedzīvotājiem kultūras un garīguma centrs “Kairos” ir saņēmis būvatļauju. Šajā laikā, pateicoties cilvēku atbalstam, ziedojumos ir savākti vairāk nekā 20 000 eiro un ir izstrādāta “Kairos” kultūras un garīguma centra ideja. Projekts tika pilnveidots un uzlabots, ņemot vērā objektīvos iebildumus. Lai projektu varētu turpināt – projektēt un būvēt – tiek strādāts pie finansējuma piesaistīšanas.

Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs teic, ka par projekta attīstītājiem izvēlēti jezuīti, katoļu mūku kopiena Latvijā, jo viņi jau gadsimtiem strādā izglītības, zinātnes, kultūras un garīguma jomā. “Arī Latvijā, Jaunmārupē būs moderns un nebijis projekts, kas ienesīs pilnīgi citādu kalpošanas vietu. Tā īpaši strādās ģimeņu labā un piedāvās telpu kultūrai, garīgumam un vispārcilvēcīgai personības izglītībai un attīstībai,” uzsver Z. Stankevičs.

Centra mērķis ir dod jēgpilnu pienesumu Mārupes novada iedzīvotājiem, vēl vienu kultūras un garīguma telpu, jo šobrīd tādu strauji augošā Latvijas novadā ir par maz. Centrā mārupieši un jaunmārupieši varēs smelties garīgu stiprinājumu ikdienas dzīves steigā, pateicoties kultūras, relaksējošām, izglītojošām un garīgām aktivitātēm.

Ideja celt baznīcu Jaunmārupē radusies jau sen, un to sāka attīstīt tagadējais bīskaps Andris Kravalis. Pirms trīs gadiem šī iecere tika uzticēta jezuītiem, kas šo ideju attīsta kā kultūras un garīguma centru “Kairos”.

“Kairos” tiek plānota kā garīgā telpa Mārupes novadā, kur kopīgiem spēkiem varēs veidot kultūras un garīguma vidi sev, savām ģimenēm, savai un bērnu nākotnei. Jezuīti aicina iesaistīties un atbalstīt “Kairos” kultūras un garīguma centra tapšanu.

Vairāk informācijas par projektu var atrast mājaslapā kairos.lv, vai sazinoties ar centra attīstītāju pārstāvi jezuītu priesteri Jāni Meļņikovu (20040721; janis.melnikovs@gmail.com).

Projektu finansiāli var atbalstīt ŠEIT

Jānis Meļņikovs SJ

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti